Zwyciężyli u siebie w 19 Rajdzie Rzeszowskim – Witek Zimny i Szczepan Mirek

9 sierpnia 2010, Sporty samochodowe

Witek Zimny

19 Rajd Rzeszowski był dla nas bardzo szczęśliwy. Udało się wygrać klasę N2 oraz zająć wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Jednak nie przyszło nam to łatwo. Musieliśmy stoczyć zacięty bój z Przemkiem Jędrasem, który mocno nas cisnął, co mobilizowało nas do coraz szybszej jazdy. Po pierwszej pętli prowadziliśmy z przewaga zaledwie jednej sekundy. Problemy stwarzał nam nasz Peugeot, który notorycznie w najmniej odpowiednich momentach wypluwał drugi bieg, dlatego na drugiej pętli zadaniem Szczepana nie było tylko czytanie opisu, ale i przytrzymywanie lewarka zmiany biegów. Metoda ta poskutkowała na drugim Dynowie, gdzie osiągnęliśmy bardzo dobry czas. Udało się zwiększyć przewagę i mimo, że na ostatniej Połomi obróciło nas to dowieźliśmy zwycięstwo do mety. Chciałbym serdecznie podziękować naszym wspaniałym kibicom, którzy dopingowali nas na trasie i zgotowali nam na mecie kąpiel w szampanie oraz naszym serwisantom Kropkowi i Irysowi. To właśnie Ci ludzie dają nam motywację do dalszej walki

Szczepan Mirek

Cieszę się, że zrobiliśmy tak dobry wynik, zwłaszcza, że to nasz domowy rajd, przed swoją publicznością i przyszłymi sponsorami. Rzeczywiście ta wypadająca dwójka trochę nam przeszkadzała, mi szczególnie w momentach, w których musiałem przełożyć kartkę w zeszycie. Z rajdu na rajd dogadujemy się coraz lepiej, Witek wyciska z Peugeota bardzo dużo i coraz mniej mamy niespodzianek. Pogoda dopisała, znajomi oblali nas szampanami, wygraliśmy w bardzo mocno obsadzonej klasie, czego więcej chcieć?

Za wsparcie dziękujemy Radiu Rzeszów, znajomym oraz: Casio, ProVision Grupa Reklamowa, Kager, Hoffman Serwis, Papirus Jarosław, UCCOI – Meble z plexi a zdjęcia jak zwykle pstrykał nam Jacek Kutta!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij