Załoga NEO – rosetex rally team Janek Chmielewski z Szymonem Gospodarczykiem

21 września 2009, Sporty samochodowe

Miniony weekend i start w szutrowym Rajdzie Lotos był bardzo pomyślny dla załogi NEO – rosetex rally team. Janek Chmielewski wraz z Szymkiem Gospodarczykiem odebrali puchary za pierwsze miejsce w klasach A6 oraz R2B, a także zajęli wysokie 11 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

Janek Chmielewski:

Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku – to był trudny rajd. Z jednej strony byliśmy podwójnie zmotywowaniu do szybkiej jazdy, z drugiej chcieliśmy być na mecie. Wygraliśmy Rajd Lotos, mimo, że po uszkodzeniu auta na Elmocie, nie było łatwo zdążyć z przygotowaniami do tego startu. Udało nam się po zaciętej rywalizacji zwyciężyć w klasie A6 oraz rozgrywkach Citroen Racing Trophy. Wynik cieszy tym bardziej, że rajd był naprawdę ciężki, wymagał sporej koncentracji zwłaszcza, gdy odcinki były już zniszczone na drugiej pętli. Dziękuję całemu zespołowi NEO – rosetex za świetną pracę włożoną w ten start!

Szymon Gospodarczyk:

Po pechowym dla nas Rajdzie Elmot, start w Rajdzie Lotos możemy zaliczyć do nadzwyczaj udanych. Osiągnięty wynik pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Trochę szkoda przegranej w „ośce” o 0,2 sekundy, ale nie to było dla nas najważniejsze. Rozpoczynamy teraz przygotowania do dwóch wielkich wydarzeń: Rajdu Polski oraz Citroen Roadshow, który odbędzie się 21 czerwca na Karowej. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców!

Załogę Chmielewski – Gospodarczyk wspiera dystrybutor narzędzi marki NEO, Rosetex, Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM oraz redakcje magazynów „Eurostudent” i „Motyw”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij