Załoga Hoffman/Barłoga zapowiada sezon w HRSMP

31 marca 2017, Sporty samochodowe

W 2017 roku Zespół Hoffman wystartuje w cyklu HRSMP, czyli w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Ponadto planowane starty to Revival Prague w kwietniu, 26. Rajd Rzeszowski w sierpniu, oraz kilka innych rajdów. Podczas mistrzostw historycznych Paweł będzie współpracował z pilotem Marcinem Barłogą, z którym będzie walczyć o tytuł. W Rajdzie Rzeszowskim na prawym fotelu zasiądzie Michał Wiśniewski, z którym Paweł już czwarty raz przejedzie ten ciężki, a jednak kuszący rajd.

Będą także duże zmiany. Na początku sezonu (Memoriał Kuliga – Wieliczka) załoga Hoffman/Barłoga wystartuje Polonezem 2000 Rally Walter Wolf. W kolejnych rajdach chłopaki przesiądą się do Saaba 96 V4 z 1977 roku z jeszcze starszą, bo z 1971 roku homologacją. Podczas rajdu Revival Prague będzie można zobaczyć oba te pojazdy, a kto będzie nimi jechał – dowiecie się w kwietniu. Za to w sierpniu na Rajdzie Rzeszowskim Paweł i Michał Wiśniewski będą walczyć wspomnianym Saabem 96 w czarnych barwach.

Paweł Hoffman: Zaczynamy kolejny rok, kolejny sezon rajdowy. Pierwszą rywalizacją będzie Memoriał w Wieliczce. Rajd widowiskowy chociaż bardzo krótki. Może nawet dobrze mieć taką rozgrzewkę. Wystartujemy Polonezem i jak się spodziewam będzie z kim walczyć, bo wśród konkurencji „beemki”, Fordy, Ople… jednak Polonezem też będziemy dawać czadu.

Marcin Barłoga: „Poloneza czas zacząć” – wreszcie kończymy zimową labę. W tym sezonie do przejechania mamy kilka rajdów, rywalizację w HRSMP zaczynamy w Wieliczce. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza to taki nasz ukłon w kierunku wielkich rajdowych sław. Dlatego też specjalnie na tę okazję otarliśmy z kurzu znanego już kibicom Walter Wolfa. Mam nadzieję, że swoją jazdą dostarczymy im niezapomnianych wspomnień, uplasujemy się na wysokiej pozycji na mecie i tym samym rozpoczniemy sezon z wielkim przytupem.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij