Witold Zimny – Szczepan Mirek przed 40 Rajdem Świdnickim Krause

16 kwietnia 2012, Sporty samochodowe

Już w piątek, 20 kwietnia startuje 2 Runda RSMP – 40 Rajd Świdnicki Krause. Na trasach w rejonie Świdnicy nie zabraknie załogi Automobilklubu Rzeszowskiego Witold Zimny – Szczepan Mirek startującej Renault Clio 16s w barwach Checkstar.To trzecia po Grześku Grzybie i Maćku Rzeźniku załoga z Rzeszowa, która uczestniczy w pełnym (z wyjątkiem rajdów szutrowych) cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Rajd rozpocznie się w piątkowy wieczór na trasie ulicznego prologu w Świdnicy, by w sobotę przenieść się na oesy zlokalizowanie w okolicach Walimia, Jodłownika i Kamionek. W niedzielą do Stawki RSMP dołączy Rajdowy Puchar Polski a odcinki specjalne przeniosą się w rejon Jawornika, Ludwikowic i Srebrnej.
Do udziału w rajdzie zgłosiło się 58 załóg w RSMP i 54 załogi w RPP

Witek Zimny:

Z niecierpliwością czekam na pierwszy start w sezonie. Niestety od Rajdu Rzeszowskiego nie miałem wielu okazji żeby posiedzieć w rajdówce, dlatego też już nie mogę się doczekać, kiedy zasiądę za kierownicą. W tym sezonie uległy zamieniły się przepisy klasy historycznej, przez co będziemy musieli się ścigać z dużo mocniejszymi samochodami. W sumie się z tego cieszymy, bo jak by było za łatwo to by było nudno. Naszą rajdową bronią w dalszym ciągu pozostaje Renault Clio 16s. Nie mieliśmy możliwości finansowych na większe modyfikacje, jednak chłopaki z Faber Auto perfekcyjnie dopracowali zawieszenie, dzięki czemu samochód bardzo przyjemnie się prowadzi. Z Rajdem Świdnickim mamy jak na razie niezbyt dobre doświadczenia, bo jest to jedyny rajd do tej pory, którego nie ukończyliśmy i to z powodu awarii. Dlatego głównym naszym celem będzie dojechanie do mety i ewentualnie wygranie jakiegoś odcinka w generalce 😉 . Liczymy na piękną wiosenną pogodę i zapraszamy wszystkich do kibicowania.

Szczepan Mirek:

No to zaczynamy! Od Rzeszowskiego czekałem, aż znów wsiądziemy z Witkiem do jednej rajdówki. Mamy mocnych sponsorów, pracowity zespół i wielki głód rajdów, więc jestem pewien, że Świdnicki będzie dla nas wielką frajdą i zobaczymy gdzie nasze miejsce w dość zróżnicowanym „Historyku”. Przyznam szczerze, że nasza rajdówka mogłaby być szybsza, mamy seryjny silnik i skrzynię. Planowaliśmy zainwestować w krótsze przełożenie, ale stwierdziliśmy, że lepiej wystartować w jednym dodatkowym rajdzie i nabić kilometry. Może przed Karkonoskim obetniemy trochę przełożenie, żeby było krótsze 😉
Zapraszamy do śledzenia naszej rajdowej działalności na Facebooku (‚zimny mirek rally team’) oraz na www.zimnymirek.pl. Do zobaczenia w Świdnicy!

Starty załogi Zimny-Mirek wpierają: Magneti Marelli Checkstar, Kingtony, FOTA, G-Shock, FABER Auto, Piekarnia Elżbieta Domin z Bachórza, Generalni – Kreatorzy Reklamy oraz Radio Rzeszów.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij