WESEM – NEO Rally Team – po 23. Rajdzie Karkonoskim

5 września 2009, Sporty samochodowe

Załoga WESEM – NEO Rally Team Jan Chmielewski – Ireneusz Pleskot startująca Citroenem C2-R2 zajęła 3. miejsce w klasie R2B oraz A6 w Platinum 23. Rajdzie Karkonoskim – 7. rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ten wynik pozwolił jej na utrzymanie pozycji lidera w klasyfikacji C2-R2 Teams’ Challenge.

Janek Chmielewski:

Rajd Karkonoski był dla nas kolejnym etapem zdobywania cennych doświadczeń – tym razem na wyjątkowo wymagających drogach w Kotlinie Jeleniogórskiej. Z taka skalą trudności i zmienności tras jeszcze się nie spotkałem! Trzecie miejsce w C2-R2 Teams’ Challenge podtrzymuje nasze prowadzenie w tej punktacji i zarazem w klasie R2B. To daje nam wiele satysfakcji, choć zdajemy sobie sprawę, że różnice pomiędzy czołowymi załogami tej klasyfikacji są minimalne i że jest czterech pretendentów do zwycięstwa na koniec sezonu. Dwie pozostałe rundy tegorocznych mistrzostw będą więc bardzo trudne, zanosi się na ostrą walkę aż do ostatniego oesu w sezonie. To dobrze, bo mocna rywalizacja wychodzi nam na korzyść.

Irek Pleskot:

Powrót Rajdu Karkonoskiego do kalendarza RSMP można zaliczyć do bardzo udanych. Był to nasz pierwszy start w tym niezwykle trudnym rajdzie. Dużo spadań, mnóstwo podbić i rosnących tuż przy drodze drzew stawiało przed zawodnikami spore wyzwanie. Zajęliśmy siódmy raz z rzędu miejsce na podium i nadal jesteśmy liderami klasyfikacji Citroen Challenge. Już za trzy tygodnie Rajd Orlen – nie pozostaje nic innego jak walczyć o zdobycie kolejnych cennych punktów przybliżających nasz zespół do zwycięstwa w pucharze C2-R2.

 

Załogę Chmielewski – Pleskot wspiera wytwórca reflektorów WESEM, dystrybutor narzędzi marki NEO, Automobilklub Rzeszowski, a medialnie wspomagają Radio RMF FM, studio Acus oraz redakcje magazynów „Eurostudent” i „Motyw”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij