Teodor Kocur i Marcin Barłoga po 21 Rajdzie Rzeszowskim

20 sierpnia 2012, Rajd Rzeszowski, Sporty samochodowe

Załoga Automobilklubu Rzeszowskiego w składzie Teodor Kocur, Marcin Barłoga ukończyła 21 Rajd Rzeszowski na 3 miejscu w klasie 5 RPP i 11 w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski.

Teodor Kocur – czujemy pewien niedosyt, stać nas było na lepszy wynik. Po pierwszej pętli byliśmy pierwsi w klasie. Później nie było już tak pięknie, pogoda pokrzyżowała nam palny. Źle dobraliśmy opony na trzy ostatnie odcinki specjalne w wyniki czego straciliśmy cenne sekundy do konkurencji. Jechaliśmy na slickach po mokrej nawierzchni, miejscami było dość nerwowo. Reasumując rajd bardzo nam się podobał. Organizator zafundował nam piękną trasę na której trzeba było wykazać się dużymi umiejętnościami. Z niecierpliwością czekamy na koleją edycję.

Marcin Barłoga – wspólnie z Teodorem startujemy już po raz trzeci w Rzeszowskiej rundzie Rajdowego Pucharu Polski. Co roku organizator funduje nam nowe odcinki, zastanawiam się ile jeszcze takich miłych niespodzianek nas czeka. Już od pierwszego odcinka rajd okazał się wymagający a pogoda zmienna. Wszystko to sprawiło, że na podkarpackich trasach mieliśmy do czynienia z prawdziwym „rajdowaniem”. O wyniku na mecie nie decydowała prędkość maksymalna na prostych. Prawdziwa rywalizacja rozgrywała się na każdym zakręcie, mieliśmy ich pełen wachlarz, od szybkich delikatnych łuków do wąskich nawrotów na śliskiej nawierzchni. My niestety padliśmy ofiarą pogody, wspominał o tym Teodor. Ciągła ruletka w doborze opon dawała się we znaki. Jadąc na slickach po mokrym, przed ostatnim odcinkiem podjęliśmy decyzję o ich zmianie na medie. Wydawać się to mogło kolejnym strzałem w kolano ponieważ na starcie do ostatniego odcinka było sucho. W rezultacie nie tracąc woli walki pojechaliśmy Przylasek bezbłędne i szybko, udało się tym sposobem wskoczyć na podium.

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom, firmom: Beauty Touch Studio Urody, GeoTeo Pompy Ciepła oraz Automobilklubowi Rzeszowskiemu. Byliśmy zaszczyceni prezentować ich logotypy na naszej rajdówce. Fotografię udostępnił Stefan Wyszyński

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij