Szczepan MIREK wraz z Łukaszem SITKIEM wystartują w 59. Rajdzie Wisły

23 maja 2013, Sporty samochodowe

Wraca słynny klasyk – 59 Rajd Wisły. Z tej okazji korzysta również załoga rajdowa Łukasz Sitek (A. Cieszyński) oraz Szczepan Mirek (A. Rzeszowski), która wystartuje z numerem 42 w klasie HR RSMP Fiatem Cinquecento Sporting.

Łukasz Sitek:

Rok 2008, przekraczamy metę „lotną” Prologu Rajdu Wisły i padają słowa mojego obecnego wtedy pilota Łukasza Gwiazdy : „No Sito, gratuluję Ci pierwszego przejechanego odcinka specjalnego w PPZM” ( obecnie Rajdowy Puchar Polski). W tym roku będzie można powiedzieć sobie podobnie, z tą różnicą, iż wystartuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski,a pilotować mnie będzie Szczepan Mirek z Rzeszowa. Będzie to mój debiut w pierwszej rajdowej lidze w kraju i jednocześnie powrót na trasy Mistrzostw Polski po jedenastu latach nieobecności Fiata Cinquecento Sporting. Ostatni raz takim samochodem została sklasyfikowana na mecie w RSMP załoga Krzysztof Baranowski / Rafał Żydak kończąc Rajd Kormoran na ……. miejscu w 2002 roku. Cel jest jeden – być na mecie i czerpać frajdę z jazdy.Korzystając z okazji chciałbym podziękować firmom : Avicold,CarSpeedService, ProfiCleanCar, 2Brally, lowisko-ustron.pl, ekobokra.pl oraz wszystkim osobą, dzięki którym możemy wystartować w 59 Rajdzie Wisły.

Szczepan Mirek:

Zaczynałem rajdową karierę za kierownicą Cinquecento i zawsze marzyłem, żeby usiąść w nim na prawym w jakimś poważniejszym rajdzie. Myślę, że Wisła jest wystarczająco poważna Niesamowicie się cieszę zarówno z tego, że znów odwiedzę strony, w których się urodziłem i gdzie zawsze czuję się jak w domu, jak i z tego, że Rajd Wisły jest rundą RSMP i przed nami dwa dni mega trudnych odcinków.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij