Sukces Mariusza Wilusza na trasie rundy Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich w Limanowej

13 lipca 2016, Sporty samochodowe

 

8. edycja Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą stanowiła siódmą rundę Mistrzostw Europy oraz siódmą i ósmą rundę Mistrzostw Polskich w Wyścigach Górskich. Na starcie małopolskiej imprezy stanęło prawie 80 zawodników, w tym Marcin Wilusz w barwach zespołu MarWil Racing Team. Wyścigowy weekend okazał się dla niego bardzo udany, bowiem reprezentant Automobilklubu Małopolskiego ukończył dwa dni ścigania na odpowiednio trzecim i drugim miejscu w klasie A-2000 oraz drugiej i pierwszej pozycji w klasyfikacji Clio Cup.

        WiluszMarcin Wilusz: Wyścig w Limanowej nie bez powodu znalazł się kalendarzu Mistrzostw Europy. Bez wątpienia to najbardziej wymagająca i najlepiej przygotowana trasa w Polsce, więc nie mamy się czego wstydzić zapraszając tutaj czołówkę europejskich „górali”. Dla naszego zespołu występ w Limanowej to wielki zaszczyt i jednocześnie następna cenna lekcja ścigania. Bardzo nas cieczy, że obie rundy GSMP kończymy z kolejnymi pucharami za pierwszą trójkę klasy A-2000 oraz Clio Cup, w którego punktacji jestem aktualnie na pierwszym miejscu. Ważne też, że z przejazdu na przejazd poprawiałem swoje czasy, poznając rezerwy swoje i samochodu, co z pewnością zaprocentuje podczas kolejnych startów.

        Partnerami zespołu są: MarWil – dystrybutor drewna opałowego na trasie Sanok  – Krosno – Jasło oraz WilMar – producent i dystrybutor pelletu opałowego. Za obsługę techniczną samochodów odpowiada Materniak Autosport, a patronat medialny sprawuje portal Krosno112.pl.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij