Sławek Ogryzek i Jakub Wróbel o błędach i problemach podczas Rajdu Karkonoskiego

4 czerwca 2014, Sporty samochodowe

Liczący ponad 27 kilometrów odcinek specjalny „Czernica” zakończył rywalizację w 29. Rajdzie Karkonoskim – trzeciej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W zawodach z bazą w jeleniogórskich Cieplicach wzięło udział 40 załóg, a na mecie sklasyfikowano ich 26. Siódmą pozycję w klasie 6 zajęła w Karkonoszach załoga Sławomir Ogryzek – Jakub Wróbel, używająca Peugeota 208 R2 w barwach zespołu Ogryzek Rally Sport.

Sławomir Ogryzek: „Na pierwszym sobotnim odcinku popełniłem błąd na hopie i wypadliśmy z trasy. Dzięki ofiarnej pomocy kibiców, za co im serdecznie dziękujemy, powróciliśmy na drogę, ale ostudziło to nasz zapał i nie byliśmy w stanie utrzymywać takiego tempa, jakie założyliśmy. Drugiego dnia z nowym zapasem motywacji zespołu C-Rally i doktora Graczyka staraliśmy się zbliżać do czasów rywali w klasie 6. Na ostatnim odcinku specjalnym przebiliśmy oponę i zmuszeni byliśmy do szybkiej zmiany koła w czasie trwania próby oraz wyprzedzenia dwóch załóg na trasie, co uniemożliwiło nam sprawdzenie brakującego do czołówki klasy tempa. Na to musimy poczekać do kolejnej rundy RSMP – Rajdu Rzeszowskiego. Na koniec należy pogratulować zespołowi C-Rally wygrania drugiego z rzędu rajdu. Doskonałe wyniki obu załóg w Fiestach R5 to żywy dowód potencjału drzemiącego w tym teamie.”

Jakub Wróbel: „Choć wynik na mecie jest daleki od zadowalającego, wyjeżdżamy z Karkonoszy w dobrych nastrojach. Ważne, że bez większych przygód przejechaliśmy wszystkie oesy, zbierając kolejne rajdowe doświadczenia. Spora ilość załóg, która odpadła z rywalizacji świadczy o wysokim poziomie trudności rajdu. Co ciekawe tylko Peugeoty 208 R2 dotarły w komplecie do mety, dowodząc, że w tej wciąż nowej konstrukcji drzemie wielki potencjał. Gratulujemy świetnego tempa kolegom w „dwieścieósmekach”, którzy podwójnie wygrali rywalizację w „ośce” i klasie 6.”

04-06-2014

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij