Sławek Ogryzek i Jakub Wróbel na czwartym miejscu – 23. Rajd Rzeszowski

11 sierpnia 2014, Rajd Rzeszowski, Sporty samochodowe

W sobotę 9 sierpnia zakończył się 23. Rajd Rzeszowski – czwarta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowych Mistrzostw Słowacji. W zawodach wzięła udział załoga Sławomir Ogryzek – Jakub Wróbel w Peugeocie 208 R2. Zespół Ogryzek Rally Sport został sklasyfikowany na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej słowackiego czempionatu, zwyciężając przy tym wśród samochodów napędzanych na jedną oś, a w RSMP Ogryzek i Wróbel zajęli czwarte miejsce w klasie 6.

Rzeszowski 23 raJD OGRYZEK

Sławomir Ogryzek:„Jesteśmy na mecie „domowego” rajdu. Przed dwoma laty zwyciężyliśmy tutaj w klasyfikacji Rajdowego Pucharu Polski, teraz przyszło się nam zmierzyć z konkurencją na poziomie RSMP. Pierwszego dnia dobrze dobieraliśmy opony i udało się zbliżyć czasowo do ścisłej czołówki klasy 6. Drugiego dnia na suchej nawierzchni tempo jazdy w klasie wzrosło, nam nie udało się uniknąć kilku błędów, ale wynik na mecie można uznać za satysfakcjonujący, wszak do podium zabrakło tylko ośmiu sekund. Postaramy się „znaleźć brakujący czas” przed Rajdem Wisły. Bardzo dziękuję zespołowi C-Rally za przygotowanie naszego Peugeota, który podczas zawodów spisywał się doskonale.”

Jakub Wróbel: „Rajd Rzeszowski ułożył się dla nas pomyślnie, choć na wyniku z pewnością zaważył mój błąd na jednym z Punktów Kontroli Czasu, który kosztował nas minutową karę. Oba etapy zawodów przejechaliśmy równym, solidnym tempem, który zaowocował pozycją tuż za podium klasy 6 w RSMP i wygraniem klasyfikacji „ośki” w Mistrzostwach Słowacji. Myślę, że dla wszystkich był to wymagający rajd, ilość załóg, która go nie ukończyła mówi sama za siebie.”

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij