Sezon rajdowy 2014 już na końcówce – Jan Chmielewski i Jakub Gerber pojadą w na Rajd Nadwiślański

24 września 2014, Sporty samochodowe

Niecałe trzy tygodnie po zakończeniu Rajdu Wisły załogi ścigające się w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski spotkają się po raz kolejny. Zmagania w szóstej rudzie RSMP, którą stanowić będzie Rajd Nadwiślański rozpoczną się już w najbliższy piątek widowiskowym prologiem na ulicach Puław. W stawce załóg zgłoszonych do przedostatniej odsłony krajowego czempionatu znajduje się duet WESEM – NEO Rally Team w składzie Jan Chmielewski – Jakub Gerber, którzy w swoim Citroenie DS3 R3T są najwyżej rozstawioną załogą w samochodzie z napędem na jedną oś.

 

Jan Chmielewski: Sezon RSMP 2014 nieubłaganie zbliża się do końca, a przed nami przedostatnia runda mistrzostw. W tak ważnym punkcie rajdowego sezonu walczyć będziemy na oesach zupełnie nowego w kalendarzu Rajdu Nadwiślańskiego. Nasza znajomość tras tych zawodów ogranicza się jedynie do obejrzenia opublikowanych przez organizatora onboardów, więc będziemy odkrywać oesy na Lubelszczyźnie niemal od zera. Po Rajdzie Wisły prowadzimy w punktacji kategorii 2WD, ale nasza sytuacja nie jest na tyle komfortowa, żebyśmy mogli sobie pozwolić na spadek formy. Utrzymanie pozycji lidera „ośki” jest naszym najważniejszym celem na Rajd Nadwiślański i damy z siebie wszystko, żeby tego dokonać. O perfekcyjne przygotowanie sprzętu zadbali specjaliści z Race Rent’u, więc o niezawodność naszego Citroëna jesteśmy spokojni.

 Chmielewski Jan Citroen

Jakub Gerber: Bardzo się cieszymy, że weźmiemy udział w tych ciekawie zapowiadających się zawodach. Zupełnie nowe odcinki specjalne w nieodkrytym dotąd rajdowo terenie mogą się okazać świetną odmianą od znanych od lat oesów, które są przez wielu kierowców przejeżdżane na pamięć. Rola precyzyjnego opisu będzie podczas Rajdu Nadwiślańskiego kluczowa, więc do zapoznania z trasą musimy podejść z wyjątkową uwagą. Podbudowani tłumami kibiców, które obserwowaliśmy podczas Rajdu Wisły bardzo chcielibyśmy, żeby i tym razem widzowie tak licznie nas dopingowali.

 

Sponsorami zespołu są: WESEM, właściciel marki NEO, patronat medialny sprawują Radio RMF-FM i wydawnictwo FENIKS MEDIA, a za przygotowanie samochodu odpowiada Race Rent.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij