RYWALIZACJA SPORTOWA PODCZAS 39. RAJDU BOHEMIA ZESZŁA NA DRUGI PLAN

16 lipca 2012, Sporty samochodowe

39. Rajd Bohemia został przerwany i zakończony po tragedii na trzecim odcinku specjalnym. W wyniku ciężkich obrażeń odniesionych w wypadku, zmarł Bohuslav Ceplecha, pilot Martina Semeráda. Wynik sportowej rywalizacji dla załogi OgryzekRallySport zszedł na drugi plan. Nie przejechano wymaganych 25 procent trasy, końcowe wyniki rajdu nie zostały ogłoszone.

Tragedia, która miała miejsce podczas trzeciego odcinka specjalnego przerwała rywalizację w 39. Rajdzie Bohemia. Tak fatalny w skutkach wypadek, nie pozwolił nam na dalszą jazdę. Jest to zawsze ciężkie przeżycie, dlatego pochwalam decyzję organizatora o przerwaniu rajdu. Przejechaliśmy jedynie dwa odcinki specjalne w ciężkich warunkach atmosferycznych, notując w debiucie bardzo dobre czasy. Na pierwszym odcinku specjalnym zanotowaliśmy siódmy czas w klasie 6, drugi czas wśród Citroënów C2 R2 Max oraz trzeci wśród załóg z Polski. O trudności trasy świadczy fakt, że na pierwszym oesie odpadli tacy kierowcy jak Roman Kresta czy Juho Hänninen. Odcinek specjalny nr 2 to piąty czas w klasie 6 i ostatecznie trzecia pozycja w klasie po dwóch odcinkach specjalnych. Byliśmy również najszybszą załogą wśród startujących Citroënów C2 R2 Max! Jesteśmy zadowoleni z debiutu w Czechach. Współpraca z Pawłem układała się bardzo dobrze. Nasz pobyt u naszych południowych sąsiadów nie byłby możliwy gdyby nie Pan Nikos Walotys, który bardzo nam pomógł przy organizacji startu w rajdzie.

– komentuje Sławomir Ogryzek

To, co się stało na trzecim odcinku specjalnym przyćmiło rywalizację sportową. Jazda ze Sławkiem była ciekawych, choć krótkim doświadczeniem. Jest szybkim kierowcą i dobrze poradził sobie na nowych dla niego trasach. Mam nadzieję, że nadarzy się okazja do jeszcze jednego wspólnego startu.

– dodaje Paweł Drahan
Wsparcia podczas startu w 39. Rajdzie Bohemia udzieliły nam firmy: ROS-SWEET Fruits and Nuts – www.orzechy.pl, ROS-SWEET Transport oraz GIGA TV Telebimy Multimedialne. Obsługą Citroëna C2 R2 Max podczas rajdu zajął się bezbłędny team: www.fightersglory.com. Zdjęcia do informacji prasowej dostarczył – Tomasz Filipiak.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij