REVICO–NEO Rally Team przed Rajdem Kauno Ruduo

21 sierpnia 2013, Sporty samochodowe

Kowno to drugie co do wielkości litewskie miasto i jednocześnie największy ośrodek przemysłowy tego kraju. Historia rajdów samochodowych w okolicach Kowna sięga 1974 roku, kiedy to po raz pierwszy rozegrano zawody nazywane obecnie „Kauno Ruduo”, czyli „Kowieńska Jesień”. Ten jeden z najstarszych u naszego północnego sąsiada rajdów trafił w sezonie 2013 do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Do walki na trasach zawodów przystąpi ponad 50 załóg, w tym liderzy kategorii 2WD w RSMP – Jan Chmielewski i Robert Hundla, reprezentujący zespół REVICO – NEO Rally Team.

Jan Chmielewski: Bardzo cieszę się z tego, że nadarzyła się okazja do poznania nowych odcinków specjalnych, zapewne dalekich od krajowej rutyny. Tylko nieliczni nasi koledzy z RSMP mają doświadczenia z litewskich oesów. My nigdy tam nie startowaliśmy, ale z wielką niecierpliwością obaj z Robertem czekamy na zapoznanie z trasą i start pierwszego odcinka specjalnego. Cieszę się, że po serii asfaltowych rajdów przyjdzie nam się ścigać na luźnej nawierzchni, która jest zdecydowanie moją ulubioną. Szutry nie premiują zbytnio samochodów z napędem na jedną oś, więc zapatrywanie się na wysokie miejsca w generalce nie ma większego sensu. Dla nas niezmiennie najważniejsza jest klasyfikacja „ośki”. W dodatku w naszej klasie 5 zanosi się na twardą walkę w gronie ośmiu załóg, a jeszcze bardziej interesujące może okazać się porównanie Polaków z gospodarzami.

Robert Hundla: Przed nami dwa rajdy szutrowe, a na pierwszy ogień idzie zupełna nowość w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski – Rajd Kauno Ruduo. Na Litwę jedziemy w nieznane, ale powinno to bardzo pozytywnie wpłynąć na rywalizację. Zawody będą tak samo nowe dla wszystkich, więc o jeździe na pamięć nie może być tam mowy. W tej sytuacji ogromne znaczenie będzie miał porządny opis, bez którego nie możemy nawet marzyć o dobrym wyniku. Pewnie polskich kibiców na litewskiej rundzie RSMP będzie znacznie mniej, niż na krajowych imprezach, więc tym bardziej będziemy cieszyć się z każdej polskiej flagi, powiewającej przy trasie oesów w okolicach Kowna.

Sponsorami zespołu są REVICO, właściciel marki NEO, CHEMOSERVIS-DWORY S.A., WESEM i LEMAR, a patronat medialny sprawują Radio RMF-FM i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij