REVICO–NEO Rally Team przed 59. Rajdem Wisły

23 maja 2013, Sporty samochodowe

Po dziesięciu latach przerwy w Wiśle i jej okolicach znów zagości rajd zaliczany do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

W stawce 46 załóg zgłoszonych do 59. edycji Rajdu Wisły znalazł się duet REVICO – NEO Rally Teamu w składzie Jan Chmielewski – Robert Hundla. Liderzy klasyfikacji 2WD, grupy R, klasy 5 oraz Citroën Racing Trophy otrzymali 18. numer startowy – najwyższy wśród załóg używający rajdówek z napędem na jedną oś.

Jan Chmielewski:

Nigdy nie startowałem w Rajdzie Wisły w randze Mistrzostw Polski. Oesy w tych okolicach pamiętam z pojedynczego występu w ramach Pucharu PZM w 2006 roku. Jesteśmy po owocnych testach przed rajdem, teraz z zaciekawieniem czekam na zapoznanie z trasami, które przed laty oglądałem jako widz. Kibicując przy tych odcinkach specjalnych, m.in. Januszowi Kuligowi, zarażałem się rajdami. W najważniejszej dla nas rywalizacji aut przednionapędowych wysoką poprzeczkę z pewnością zawiesi Bryan Bouffier, który dla polskich konkurentów będzie ciekawym odniesieniem.

Robert Hundla:

Bądźmy szczerzy, załogom naszych „osiek” szalenie trudno będzie toczyć bój z trzykrotnym Mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej. Bryan w tym sezonie w rajdach i na testach przejechał o wiele więcej kilometrów oesowych, niż razem wzięte wszystkie polskie załogi grupy R. W dodatku Bryan Bouffier stanie na starcie Wisły uskrzydlony zwycięstwem na Korsyce. Ale wierzę, że obecność Francuza znacznie uatrakcyjni 59. Rajd Wisły. Tradycyjnie liczymy na sprzyjającą pogodę oraz liczne grupy kibiców, którzy na tym terenie dekadę czekali na rajd w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij