REVICO–NEO Rally Team po 41. Rajdzie Świdnickim – Krause

15 kwietnia 2013, Sporty samochodowe

W bardzo dobrym stylu rozpoczęła sezon 2013 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski załoga REVICO – NEO Rally Teamu w składzie Jan Chmielewski – Robert Hundla. Krakowsko – myślenicki duet okazał się najszybszy wśród startujących samochodami z napędem na przednią oś podczas obu dni rywalizacji w Rajdzie Świdnickim, zdobywając przy tym komplet punktów w klasie 5 oraz Citroën Racing Trophy Polska oraz dwa „oczka” za wysokie, dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej pierwszej rundy RSMP.

Jan Chmielewski:

Plan na Rajd Świdnicki wykonaliśmy w ponad stu procentach i jestem z tego powodu niezwykle szczęśliwy. Zmienne i niepewne warunki, które spotkaliśmy na odcinkach specjalnych były dla mnie, mimo kilku lat startów w RSMP, czymś zupełnie nowym. Partie suchego, przyczepnego asfaltu przemieszane były z ogromnymi ilościami naniesionego piachu oraz płatami lodu, więc najistotniejsze było zachowanie maksymalnej koncentracji i jazda „przodem do przodu”. Szczęśliwie ominęliśmy czyhające na nas pułapki, co w połączeniu z perfekcyjnie przygotowanym samochodem zaowocowało zwycięstwem w „ośce”, klasie 5 i Citroën Racing Trophy oraz pozycją w czołowej dziesiątce „generalki”.

Robert Hundla:

To był weekend pełen emocji z wspaniałym dla nas finałem. Wygraliśmy w zasadzie wszystko, co było do wygrania, więc ogromnie się cieszę z tak efektownego rozpoczęcia nowego sezonu. Na wielu odcinkach specjalnych różnice czasowe między nami, a naszymi rywalami w kategorii samochodów przednionapędowych były symboliczne, co wszystkich zmuszało do jazdy na maksimum możliwości. To świetny prognostyk na przyszłość i wygląda na to, że podczas kolejnych rajdów walka w ośce i Pucharze Citroëna będzie nie mniej zacięta niż podczas Rajdu Świdnickiego. Do Rajdu Wisły pozostał nieco ponad miesiąc i już nie możemy się jego doczekać.

Sponsorami zespołu są REVICO, właściciel marki NEO, CHEMOSERVIS-DWORY S.A., WESEM i LEMAR, a patronat medialny sprawują Radio RMF-FM i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij