Rajd Wisły: Grzegorz Musz i Bogusław Browiński zwyciężają w Klasie 5 i oczekują na Rajd Nadwiślański

8 września 2014, Sporty samochodowe

Browiński i Grzegorz-Musz rajd WisłyPiękna pogoda, wspaniała rywalizacja i tłumy kibiców przy trasie – tak w skrócie można opisać rozegrany w ostatni weekend 60. Rajd Wisły, stanowiący piątą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz szóstą Rundę Rajdowego Pucharu Polski. Dla zawodników PSB Mrówka Erem Rally Team  – Grzegorza Musza i Bogusława Browińskiego Rajd Wisły ułożył się  wedle założonego przed startem scenariusza. Od początku jechali pewnie, szybko i nie popełnili większych błędów, co ostatecznie doprowadziło do wygrania w Klasie 5 oraz zajęcia drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej RPP Rajdu Wisły.

Sukces Grzegorzowi Muszowi i Bogusławowi Browińskiemu nie przyszedł jednak łatwo. Bardzo trudne odcinki specjalne zebrały swoje żniwo. Wielu zawodników miało spore problemy na trasie zaliczając liczne usterki mechaniczne oraz wycieczki poza drogę. Zawodnicy PSB Mrówka Erem Rally Team poczuli także chwilę grozy na pierwszym odcinku specjalnym, kiedy to silnik w Hondzie Civic Type-R przeszedł w tryb awaryjny. Po mecie próby udało się usunąć usterkę i ruszyć do odrabiania strat na kolejnych próbach. Grzegorz Musz wygrał łącznie cztery z sześciu rozegranych odcinków w swojej klasie specjalnych i niezagrożony dojechał na 1 miejscu w Klasie 5 i drugim w „generalce” Rajdowego Pucharu Polski.

Grzegorz Musz: tegoroczna edycja Rajdu Wisły należała do jednej z najbardziej wymagających i trudnych technicznie ze wszystkich, w których startowaliśmy. Z pewnością możemy zaliczyć „Wisłę” do bardzo udanych startów. Zrealizowaliśmy taktykę w 100%, osiągając matę na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej oraz zwyciężając w Klasie 5. Plan zakładający szybkie tempo od początku rajdu pokrzyżował co prawda wyciek płynu chłodniczego, który spowodował przejście silnika w tryb awaryjny a w konsekwencji stratę około 23 sekund do lidera na pierwszym odcinku specjalnym, ale na szczęście po uzupełnieniu chłodnicy naszymi napojami energetycznymi wróciła cała moc silnika i rozpoczęliśmy atak na pozycję lidera. Wygraliśmy cztery odcinki specjalne w klasie 5 i także na czterech próbach zanotowaliśmy drugie miejsca w „generalce”.  Sytuacja w tabeli po Wiśle znacznie się dla nas poprawiła. Awansowaliśmy na I miejsce w Klasie 5 i III w klasyfikacji generalnej sezonu. Nie popadamy jednak w zbytnią euforię. Przed nami jeszcze trzy rundy a wszyscy wiemy, jak nieprzewidywalne są rajdy.  Mamy nadzieję,  że druga część sezonu ułoży się po naszej myśli. Dziękujemy kibicom, których było widać po prostu wszędzie za gorący doping, naszym sponsorom i partnerom za wsparcie oraz chłopakom z serwisu za świetnie przygotowanie rajdówki. Za tydzień wystartuję treningowo w ulubionej eliminacji GSMP Korczyna, a następnie widzimy się na Rajdzie Nadwiślańskim. Starty naszego zespołu nie  byłyby możliwe bez wsparcia naszych partnerów: Grupa PSB Mrówka, EREM, TYTAN, SATYN, , Bolix, Wkręt-Met, PBS Bank oraz Prezydent Miasta Przemyśla.

Bogusław Browiński: jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku osiągniętego na Rajdzie Wisły. Druga pozycja w klasyfikacji generalnej RPP oraz wygrana w Klasie 5 w tak trudnej imprezie pozwala z optymizmem patrzeć na dalszą część sezonu. Drobne przygody podczas rajdu w znaczący sposób nie wpłynęły na coraz lepsze tempo, które uzyskiwaliśmy podczas kolejnych odcinków. Dziękujemy licznie zgromadzonym kibicom za doping i wszystkim tym, którzy pomogli w osiągnięciu wyniku. Gratulacje dla wygranych oraz wszystkich którzy stanęli na mecie. Do zobaczenie na Rajdzie Nadwiślańskim!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij