Rajd Polski: Chmielewski za Raczkowskim/Gwiazdą, ale tytuł Mistrza Polski zostaje u niego

17 września 2013, Sporty samochodowe

Ceremonia mety, zlokalizowana na Rynku w Mikołajkach, zakończyła jubileuszową, siedemdziesiątą edycję Rajdu Polski. Rozgrywana na szutrowych odcinkach specjalnych dziewiąta runda Rajdowych Mistrzostw Europy oraz szósta odsłona Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski okazała się szczęśliwa dla załogi Jan Chmielewski – Robert Hundla. Krakowsko – myślenicki duet w barwach REVICO-NEO Rally Teamu ukończył zawody na drugiej pozycji w kategorii samochodów napędzanych na jedną oś oraz takim samym miejscu w klasie 5 i Citroën Racing Trophy Polska. Punkty zdobyte na mazurskich odcinkach specjalnych zapewniły Chmielewskiemu i Hundli tytuł Mistrzów Polski w 2WD oraz triumf w pucharze Citroëna na jeden rajd przed zakończeniem sezonu.

 

Jan Chmielewski: Warunki, z jakimi musieliśmy się zmierzyć podczas Rajdu Polski, począwszy od zapoznania z trasą, aż po ostatni odcinek specjalny, dały nam potężny i bezcenny bagaż doświadczeń, który z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Biorąc pod uwagę, że naszym najważniejszym celem na ten sezon jest tytuł mistrzowski w „ośce”, przyjęliśmy taktykę stawiającą na pierwszym miejscu dotarcie do mety, w tym bardzo trudnym i wymagającym zarówno dla ludzi, jak i dla sprzętu rajdzie. Drugie miejsce na koniec zawodów jest dowodem na to, że takie podejście okazało się słuszne. Uniknęliśmy większych problemów, dzięki czemu już przed Rajdem Dolnośląskim możemy się cieszyć z zapewnionego tytułu Mistrza Polski w 2WD oraz wygranej w Citroën Racing Trophy!  Wszystko to nie byłoby możliwe bez nieocenionego wsparcia naszych wspaniałych sponsorów, perfekcyjnej pracy mechaników z RaceRent’u, zaangażowania wszystkich członków zespołu oraz wsparcia kibiców, którzy dopingowali nas nawet stojąc po kostki w błocie. Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy!

Chmielewski Rajd Litwa

Robert Hundla:  Jadąc na Rajd Polski nie spodziewaliśmy się tego, jak trudne zadanie będzie tutaj na nas czekało. Intensywne opady deszczu sprawiły, że szybkie przemieszczanie się po trasie rajdu stało się nie lada wyzwaniem, szczególnie dla rajdówek napędzanych na jedną oś. Gratulujemy zwycięstwa w „ośce” Radkowi i Łukaszowi, a my sami jesteśmy przeszczęśliwi ze zdobycia drugiego miejsca, które zapewniło nam tytuł Mistrza Polski. To rezultat, o którym marzyliśmy jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, dlatego wspólnie z Jankiem i całym zespołem wyjeżdżamy z Mikołajek w doskonałym nastroju.

 

 

Sponsorami zespołu są REVICO, właściciel marki NEO, CHEMOSERVIS-DWORY S.A., WESEM i LEMAR, a patronat medialny sprawują Radio RMF-FM i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij