Rajd Nadwiślański, Musz i Browiński byli najlepsi

29 września 2014, Sporty samochodowe

Rozegrany w dniach 26 -28 września Rajd Nadwiślański okazał się niezwykle udany dla zawodników PSB Mrówka Erem Rally Team – Grzegorza Musza i Bogusława Browińskiego. Zawodnicy wspierani przez firmy: TYTAN, SATYN, , Bolix, Wkręt-Met, PBS Bank oraz Prezydenta Miasta Przemyśla zwyciężyli po raz drugi z rzędu w Klasie 5 oraz po pasjonującej walce do ostatniego odcinka specjalnego wygrali w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski!

Zawodnicy ścigali się po zupełnie nowych odcinkach specjalnych wytyczonych okolicach Kazimierza Dolnego, Puław i sięgających aż po Lublin. Trasy okazały się dużo trudniejsze niż pierwotnie spodziewali się zawodnicy. Głębokie cięcia, dużo piasku na trasie i trudne do wyczucia punkty hamowania po długich prostych – to cechy charakterystyczne Rajdu Nadwiślańskiego. W niedzielę, kiedy to na trasę wyruszyli zawodnicy Rajdowego Pucharu Polski panowała piękna, słoneczna pogoda i warunki na trasie były jednakowe dla wszystkich. Mimo to na bardzo szybkich trasach problemy miało wielu zawodników. Grzegorz Musz i Bogusław Browiński poradzi sobie wyśmienicie ze wszystkimi trudnościami i w spaniałych nastrojach odbierali puchary za  podwójne zwycięstwo. Po Rajdzie Nadwiślańskim Musz i Browinski awansowali na liderów Klasy 5 oraz na drugie miejsce w „generalce” Rajdowego Pucharu Polski.

Grzegorz Musz Browinski

Bogusław Browinski: Rajd Nadwiślański zakończony i zdobyty! Wyjeżdżamy z Puław w bardzo dobrych nastrojach, ponieważ plan wykonaliśmy w 100 procentach, zajmując w klasie 5 pierwsze miejsce oraz wygrywając klasyfikację generalną rajdu. Trudne odcinki specjalne oraz zmienna przyczepność spowodowały, że nie obyło się ” bez przygód”, ale wygrywając w klasyfikacji generalnej 3 z 6 odcinków, udowodniliśmy że w pełni zasługujemy na ten  wynik. Myślami jesteśmy już na Dolnym Śląsku i obiecujemy walkę do końca sezonu. Nasz start i końcowy wynik zawdzięczamy wszystkim członkom załogi i ludziom, którzy na co dzień spierają nasze starty, za co serdecznie im dziękujemy! Gratulujemy kolegom wyników a kibicom dziękujemy za doping na trasie. Do zobaczenia na Rajdzie Dolnośląskim!

Grzegorz Musz: Rajd Nadwiślański okazał się dla naszego zespołu bardzo udany i po zaciętej walce wygraliśmy klasyfikację generalną oraz Klasę 5. To była runda, która dostarczyła nam mnóstwo emocji. Zaczęło się nieco nerwowo na OS1 – Rogów, gdzie opóźniłem hamowanie i przestrzeliłem zakręt. Musieliśmy cofać i straciliśmy około 10 sekund. Na kolejnych próbach było już tylko lepiej, wygraliśmy trzy z pięciu kolejnych odcinków specjalnych. Od początku wiedzieliśmy, że naszym głównym rywalem będzie Hubert Palider, ale zupełnie nie braliśmy pod uwagę Tomka Fołtyna, który wystrzelił ze świetnymi czasami już od pierwszego OSu. Przewaga Tomka przed ostatnią próbą wyniosła 2,5 sekundy, a my musieliśmy tak skalkulować ryzyko, aby być na mecie i zapisać kolejne dla nas ważne punkty w klasyfikacji sezonu, a zarazem podjąć próbę wygrania rajdu. Na mecie ostatniego odcinka specjalnego w rajdzie – Wilków2 osiągnęliśmy najlepszy czas z przewagą 7,5 sekundy nad drugim zawodnikiem. Po chwili okazuje się, że została nam naliczona kara 10 sekund za potrącenie szykany, co degraduje nas na drugie miejsce, lecz po kilku minutach dostajemy informację , że Tomek popełnił taki sam błąd, a to oznacza jedno – w równej walce wygrywamy rajd! Dziękuje mojemu zespołowi – Honda spisała się bez zarzutu, mojemu pilotowi Borówie za to jak pięknie „opowiadał” i zaufał na ostatnim odcinku oraz kibicom za doping! Starty naszego zespołu nie byłyby możliwe bez wsparcia naszych partnerów: Grupa PSB Mrówka, EREM, TYTAN, SATYN, , Bolix, Wkręt-Met, PBS Bank oraz Prezydent Miasta Przemyśla.

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij