Rajd Nadwiślański: Grzegorz Musz i Bogusław Browiński podejmują walkę o zwycięstwo!

25 września 2014, Sporty samochodowe

W dniach 26-28 września rozegrany zostanie Rajd Nadwiślański stanowiący 6. rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 7. rundę Rajdowego Pucharu Polski. Bazę rajdu podobnie jak w roku ubiegłym stanowią Puławy, ale organizatorzy przygotowali zupełnie nowe odcinki specjalne, poprowadzone w okolicach Kazimierza Dolnego, Puław i sięgające aż po Lublin. W tych warunkach o zwycięstwo w rajdzie oraz podium w klasyfikacji generalnej RajdowegGrzegorz-Muszo Pucharu Polski powalczą reprezentanci PSB Mrówka Erem Rally Team – Grzegorz Musz i Bogusław Browiński. Zawodnicy wspierani przez firmy: TYTAN, SATYN, , Bolix, Wkręt-Met, PBS Bank oraz Prezydenta Miasta Przemyśla wyruszą do rywalizacji na trasach Rajdu Nadwiślańskiego ze sto trzecim numerem startowym i zmierzą się z jedenastoma załogami w Klasie 5 oraz z czterdziestoma dwoma zawodnikami w klasyfikacji generalnej. Po zwycięstwie Grzegorza Musza i Bogusława Browińskiego w Klasie 5 podczas ostatniego Rajdu Wisły i zajęcia drugiego miejsca w treningowym starcie podczas wyścigów w Korczynie cały zespól jest bardzo zmotywowany i gotowy do walki.  Organizator zaplanował dla RPP blisko siedemdziesiąt trzy kilometrową trasę, podzieloną na sześć odcinków specjalnych. Zwycięzców Rajdu Nadwiślańskiego poznamy w niedzielę parę minut po godzinie 18stej, kiedy to na rynku w Puławach nastąpi wręczenie pucharów.

Grzegorz Musz: Start w Rajdzie Nadwiślańskim to dla nas zupełnie nowe doświadczenie. W poprzednich latach miałem wprawdzie okazję startować np. w Rajdzie Mazowieckim, którego trasy przebiegały w analogicznym rejonie Polski, ale żaden z odcinków specjalnych nie pokrywał się z tegorocznymi próbami. Pewne doświadczenia jednak zostają, co w połączeniu z analizą on-boardów dostarczonych przez organizatora daje obraz tego, czego możemy się spodziewać. Będzie to z pewnością szybki rajd, zawierający wiele oporów i szykan oraz długich „prostych”. Powoduje to, że ogromnie istotny z punktu widzenia osiąganych czasów będzie wybór optymalnych punktów hamowania, aby nie przestrzelić zakrętów.  Rajd Nadwiślański wydaje się technicznie nie aż tak bardzo wymagający jak np. Wisła, ale my podchodzimy do niego z równie dużą uwagą i koncentracją, jak do każdego innego. Mamy świadomość, że wchodzimy w decydującą fazę rywalizacji w tegorocznym sezonie Rajdowego Pucharu Polski. Kluczową sprawą jest dla nas meta, ale bez wątpienia będziemy się starali osiągnąć ją na jak najwyższym stopniu. Na pewno podobnie podchodzi do rywalizacji nasza konkurencja, spodziewamy się więc emocjonującej i zaciętej walki. Do zobaczenia! Starty naszego zespołu nie byłyby możliwe bez wsparcia naszych partnerów: Grupa PSB Mrówka, EREM, TYTAN, SATYN, , Bolix, Wkręt-Met, PBS Bank oraz Prezydent Miasta Przemyśla.

Bogusław Browiński: Już w najbliższy weekend w Puławach spotykamy się z nowymi odcinkami kolejnej rundy RPP – Rajdu Nadwiślańskiego. Nastroje po odbytych testach są wyśmienite a dobry wynik podczas Rajdu Wisły dodaje dodatkowej motywacji. Obiecujemy skuteczną walkę o najwyższe lokaty do końcowego oesu i postaramy się jak zawsze nie zawieść naszych kibiców i sponsorów, prezentując szybką i efektowną jazdę. Zapraszamy wszystkich do kibicowania naszej załodze a wszystkim zawodnikom osiągnięcia mety.
Do zobaczenia w Puławach!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij