Przed nami ciekawy rajd! – Chmielewski/Hundla

1 lipca 2010, Sporty samochodowe

NEO – PETROELTECH Rally Team: Przed nami ciekawy rajd!

W nadchodzący weekend Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski dotrą do półmetka. Czwarta runda naszych narodowych rozgrywek będzie gościć u naszych południowych sąsiadów i zostanie rozegrana razem z kolejną rundą Rajdowych Mistrzostw Czech oraz Środkowoeuropejskiego Trofeum FIA. 37. edycja Rajdu Bohemia rozpocznie się piątkowym prologiem na torze Sosnová, a w sobotę i niedzielę odbędzie się prawdziwe ściganie na ponad 220 kilometrach wymagających, asfaltowych odcinków specjalnych w okolicach Mladej Boleslavi. Jan Chmielewski wraz z Robertem Hundlą (NEO- PETROELTECH Rally Team) ponownie wystartują Citroenem C2-R2 MAX w ramach programu Citroen Racing Trophy, który wzbogacony o załogi z Czech ma podczas Rajdu Bohemia wyjątkowo liczną i wyrównaną obsadę.

Jan Chmielewski:

Przed nami czwarta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym razem pościgamy się na trasach Rajdu Bohemia, nieznanych uczestnikom Citroën Racing Trophy Polska. Wracamy na asfalty i po świetnych dla naszej załogi występach szutrowych mamy nadzieję na podtrzymanie dobrej passy. Na starcie rajdu pojawi się mniej załóg w Citroenach C2-R2 MAX niż w poprzednich rundach, ale do pucharowej stawki, dołączą koledzy z czeskiej edycji CRT, których szybkość poznałem podczas Rajdu Hustopece. Liczę, że dzięki temu rywalizacja będzie jeszcze bardziej interesująca i nieprzewidywalna, a to jest w rajdach najwspanialsze.

Robert Hundla:

Bardzo cieszę się, że PZM zdecydował się na rozegranie dwóch eliminacji RSMP poza terenem naszego kraju. To dobre posunięcie, dzięki któremu wszyscy zawodnicy będą mogli porównać swoje umiejętności na całkowicie dla siebie nowych trasach. Rajd Bohemia to czeski klasyk – patrząc na listę zgłoszeń można powiedzieć, ze po Barum to chyba drugi pod względem rangi rajd u naszych południowych sąsiadów. Mam nadzieję, ze wzdłuż trasy zobaczymy wielu polskich kibiców – trzymajcie za nas kciuki i bezpiecznie dopingujcie. Do zobaczenia w stolicy czeskiej motoryzacji!

Załogę Chmielewski – Hundla wspierają dystrybutor narzędzi marki NEO, PETROELTECH oraz WESEM, a także Automobilklub Rzeszowski. Patronat medialny sprawuje Radio RMF FM i redakcja magazynu „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij