Po rajdzie na Litwie – Chmielewski i Hundla utrzymują 5-te miejsce w generalce RSMP

26 sierpnia 2013, Sporty samochodowe

Chmielewski Rajd LitwaSukcesem załogi REVICO-NEO Rally Teamu w składzie Jan Chmielewski – Robert Hundla zakończył się Rajd Kauno Ruduo. Rozgrywana na Litwie piąta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przyniosła na krakowsko – myślenickiego duetu triumf w kategorii 2WD, klasie 5 oraz Citroën Racing Trophy, a przy tym doskonałe piąte miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP, co stanowi wyrównanie dotychczasowego najlepszego rezultatu z Rajdu Koszyc w 2011 roku i jednocześnie życiowy wynik na luźnej nawierzchni. W klasyfikacji Rally Cup uwzględniającej również litewskie załogi, Chmielewski i Hundla uplasowali się na szóstej pozycji, pierwszej wśród samochodów z napędem na jedną oś.

Jan Chmielewski: Wyprawa do Kowna okazała się dla nas bardzo pomyślna. Sprawdziliśmy się na zupełnie nowych oesach, które dały nam pewien kapitał doświadczeń przed nadchodzącym, również szutrowym Rajdem Polski. Z rajdu Kowieńska Jesień wywozimy sporą zdobycz punktową nie tylko w klasie 5 i kategorii 2WD, ale też solidną ilość punktów w klasyfikacji generalnej RSMP. Nasz wynik wcale nie przyszedł łatwo. Spośród siedmiu załóg, rywalizujących w klasie 5, niemal wszystkie mają na koncie zwycięstwa oesowe, tak więc walka była bardzo wyrównana. Pierwszego dnia nie szło nam pomyślnie, dopiero na drugim etapie złapaliśmy swój rytm i staraliśmy się jechać równym tempem do mety.

Robert Hundla: Wyjazdowa runda RSMP w „pełnych zwierza litewskich kniejach” potwierdziła, że Litwini są rajdowcami wysokiej klasy, a przy tym sprawnymi organizatorami. Ściganie się na nieznanych szutrowych oesach było dla nas, szczególnie drugiego dnia rajdu, wielką przyjemnością. Bardzo wiele radości przyniosła nam obecność polskich kibiców i polskich flag przy trasie. Dziękujemy za doping, który na Litwie był dla nas tak ważny. Po sukcesie w Kownie musimy skoncentrować się na przygotowaniach do Rajdu Polski. Ufamy, że ostatnie rundy RSMP potwierdzą pełnię naszej formy.

Sponsorami zespołu są REVICO, właściciel marki NEO, CHEMOSERVIS-DWORY S.A., WESEM i LEMAR, a patronat medialny sprawują Radio RMF-FM i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij