PIERWSZE PUNKTY DLA SŁAWOMIRA OGRYZKA na 10. RAJDZIE MAZOWIECKIM

14 maja 2012, Sporty samochodowe

Załoga OgryzekRallySport startując Citroënem C2 R2 Max w 3. rundzie RPP – 10. Rajdzie Mazowieckim zajęła bardzo dobre 2. miejsce w klasie 6, oraz 5 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Dzięki temu wynikowi udało się zdobyć pierwsze punkty w klasyfikacji RPP i Citroën Rally Challenge. Założony plan przedstartowy załogi został wykonany w 100%!

Jestem bardzo zadowolony z występu w 10. Rajdzie Mazowieckim. Praca, którą wykonaliśmy wraz ze Zbyszkiem przynosi efekt – za co mu bardzo dziękuję. W przygotowaniach do startu popełniliśmy jeden błąd – zamontowaliśmy w naszym „Maxie” dłuższe przełożenie skrzyni biegów. Chcieliśmy zwiększyć prędkość maksymalną i wyrównać szanse na walkę z Type R’ami. Niestety nie wykorzystaliśmy potencjału skrzyni biegów. Pomimo tego, udało się uzyskać kilka bardzo dobrych rezultatów oesowych – „zameldowaliśmy” się z trzecim czasem na OS6 czy z drugim wynikiem na OS7. Cały rajd ukończyliśmy na 2. miejscu w klasie 6 i 5. miejscu w klasyfikacji generalnej!. Podczas całego dnia rajdowego ścigania, przeżyłem tylko jeden groźny „moment”. Na ostatnim odcinku specjalnym rozgrywanym w Kozienicach, jeden z „czwórkowych” zakrętów pojechałem zbyt optymistycznie i ratowaliśmy się po uślizgu tylnych kół. Po starcie w 10. Rajdzie Mazowieckim, wróciła pewność i z optymizmem patrzę na występ w 27. Rajdzie Karkonoskim. Podsumowując jednym zdaniem: BYŁO PERFEKCYJNIE!

– komentuje Sławomir Ogryzek

Jest naprawdę dobrze. Osiągnęliśmy metę 10. Rajdu Mazowieckiego z bardzo dobrym rezultatem! Zdobyliśmy pierwsze punkty i to jest dobry prognostyk przed kolejną eliminacją RPP. Oprócz samego wyniku cieszy fakt, że Sławek zaczyna być coraz bardziej kompletnym kierowcą. Trasa rajdu była bardzo techniczna i trudna. Na wolnych zakrętach szczególnie podczas drugiej pętli naniesione było błoto, które utrudniało „odjeżdżanie” z tych sekcji, powodując straty czasowe. Na OS7 przeżyliśmy małą przygodę, z której wyszliśmy obronną ręką meldując się na mecie odcinka specjalnego z drugim czasem!