Ogryzek pojedzie w 27 Rajdzie Karkonowskim

29 maja 2012, Sporty samochodowe

OGRYZEKRALLYSPORT ZGŁOSZONY DO 2. RUNDY LAUSITZ CUP I 4. RUNDY RPP

Załoga OgryzekRallySport kontynuując starty w pełnym cyklu RPP 2012 zgłosiła swój udział do 2. rundy Lausitz Cup i 4. rundy RPP, rozgrywanych w ramach 27. Rajdu Karkonoskiego. Po udanym występie w 10. Rajdzie Mazowieckim, Sławomir Ogryzek i Zbigniew Cieślar liczą na kolejne cenne punkty w klasyfikacji RPP jak i Citroën Rally Challenge.

Przed nami ciężki, wymagający rajd. Podczas 10. Rajdu Mazowieckiego pokazaliśmy dobre tempo, które zamierzamy utrzymać również podczas kolejnej 4. rundy RPP – 27. Rajdu Karkonoskiego. Zgłosiliśmy swój udział również w rozgrywanej dzień wcześniej 2. rundzie Lausitz Cup. Start w sobotę będzie dla nas dobrym treningiem, pozwalającym złapać rajdowy rytm i przyzwyczaić się do specyfiki tras wokół Jeleniej Góry. Mając w pamięci zeszłoroczny start, będę starał się nie popełnić błędu, który może nas wyeliminować z niedzielnej, priorytetowej dla nas rywalizacji. Zapowiadamy rozważną, a zarazem szybką jazdę naszym Citroënem C2 R2 Max.

– komentuje Sławomir Ogryzek

Rajd Karkonoski jest bardzo szczególny. Jazda po szybkich i zarazem technicznych odcinkach specjalnych wymaga bardzo dobrego opisu trasy. Kluczową rolę odgrywa tutaj właściwy dobór opon. Bardzo często zdarza się, że temperatura na strefie serwisowej w Jeleniej Górze – gdzie dokonujemy wyboru ogumienia na kolejną pętle rajdu, jest kilka stopni wyższa od tej panującej na odcinkach specjalnych w okolicach Karpacza czy Szklarskiej Poręby. Myślę, że będzie to kluczowy element – który może być decydujący o wyniku rywalizacji.

– dodaje Zbigniew Cieślar

Wsparcia podczas startu w 2. rundzie Lausitz Cup i 4. rundzie RPP udzielą nam firmy: ROS-SWEET Fruits and Nuts – www.orzechy.pl, ROS-SWEET Transport oraz GIGA TV Telebimy Multimedialne. Obsługą Citroëna C2 R2 Max podczas rajdów zajmie się team: www.fightersglory.com. Zdjęcia do informacji prasowej dostarcza – Tomasz Filipiak.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij