Ogryzek i Wróbel po Rajdzie Nadwiślańskim utrzymują trzecią pozycję w klasie w RSMP

1 października 2014, Sporty samochodowe

Areną zmagań przedostatniej tegorocznej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski był Rajd Nadwiślański, po raz pierwszy rozgrywany jako impreza rangi RSMP. Na starcie zawodów stanęło ponad 30 załóg, w tym duet Sławomir Ogryzek – Jakub Wróbel w barwach zespołu Ogryzek Rally Sport. Po dwóch etapach rywalizacji Ogryzek i Wróbel ukończyli rajd na czwartej pozycji w klasie 6 i przed zamykającym kalendarz Mistrzostw Polski Rajdem Dolnośląskim utrzymali trzecie miejsce w punktacji sezonu w swojej kategorii.

Sławomir Ogryzek:„Debiutujący w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Rajd Nadwiślański okazał się być bardzo ciekawym urozmaiceniem pośród znanych od lat rund RSMP. Nowe trasy, pozornie niezbyt kręte i wymagające, wymagały dużego skupienia podczas jazdy, głownie za sprawą asfaltowej nawierzchni w wielu miejscach zabrudzonej błotem z okolicznych pól i sadów. Dla nas rajd ułożył się pomyślnie, z wyjątkiem wizyty poza drogą na ostatnim oesie uniknęliśmy większych błędów. Na niektórych odcinkach nasze tempo było znacznie bliższe do ścisłej czołówki klasy 6 niż podczas poprzednich rund mistrzostw, szczególnie na mokrej nawierzchni. Gratuluję tempa i zaciętej rywalizacji kolegom w bliźniaczych Peugeotach 208 R2 i zdaję sobie sprawę, że aby zbliżyć się do ich czasów na suchej nawierzchni czeka mnie jeszcze trochę pracy.”

nadwislanski Ogryzek Slawek

Jakub Wróbel: „Z Rajdu Nadwiślańskiego wywozimy sporo nowej wiedzy, która w przyszłości zaprocentuje. Gratulujemy kolegom z klasy bardzo wysokiego tempa i jesteśmy zadowoleni, ponieważ z każdym kolejnym rajdem zmniejszamy do nich stratę na kilometrze oesowym. Gorące podziękowania dla całego zespołu za perfekcyjne przygotowanie i serwisowanie samochodu w trakcie zawodów oraz dla naszej „rajdowej grupy wsparcia”. Chłopaki –  jesteście najlepszymi kibicami na świecie!”

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij