Ogryzek i Pleskot uzyskują trzecie miejsce w Cieszyńskiej Barbórce 2011

20 listopada 2011, Sporty samochodowe

3 MIEJSCE W KLASIE A6 PODCZAS 37. RAJDU BARBÓRKA CIESZYŃSKA DLA ZAŁOGI SŁAWOMIR OGRYZEK/IRENEUSZ PLESKOT

Dużym sukcesem zakończył się udział załogi Sławomir Ogryzek/Ireneusz Pleskot w ostatniej tegorocznej rundzie RPP. Załoga zajęła bardzo dobre 3. miejsce w klasie A6 i 5. miejsce w klasyfikacji generalnej 37. Rajdu Barbórka Cieszyńska.

Jestem bardzo szczęśliwy, że tym razem ukończyliśmy rajd i jesteśmy na mecie w Ustroniu. To był dla mnie ciężki sezon z dużą ilością wzlotów i upadków. Cieszę się, że pomimo pecha nie poddaliśmy się i zakończyliśmy sezon 3. miejscem w klasie A6.Współpraca z Irkiem układała się bardzo dobrze – jego duże doświadczenie oraz umiejętność przekazywania wiedzy okazały się nieocenione. Założyliśmy wspólnie spokojną jazdę bez podejmowania zbytniego ryzyka i taki plan okazał się perfekcyjny. Podczas rajdu popełniłem dwa błędy: pierwszy na OS5, gdzie na jednym z nawrotów zgasiłem silnik oraz na OS6, podczas którego przestrzeliłem skrzyżowanie i „zwiedzaliśmy plenery”. 3. miejsce w klasie A6 na zakończenie sezonu jest nagrodą dla całego zespołu OgryzekRallySport. Musiałem odbudować swoją pewność za kierownicą i to się udało. Planuję jeszcze start w tegorocznej Barbórce Warszawskiej. Dziękuje wszystkim kibicom za wsparcie oraz Automobilklubowi Rzeszowskiemu za całoroczną opiekę.

– komentuje Sławomir Ogryzek.

Dziękuje Sławkowi za wspólny start. Bardzo szybko udało nam się znaleźć wspólny język. Jazda po odcinkach specjalnych w okolicach Ustronia, wymagała dobrego opisu. Starałem się pomóc i wnieść do jazdy Sławka dużo spokoju. Udało się – jesteśmy na mecie i to na 3. miejscu w klasie A6 i 5. w klasyfikacji generalnej rajdu.

– dodaje Ireneusz Pleskot.
Wsparcia podczas startu w 10. rundzie RPP udzieliły nam firmy: ROS-SWEET Fruits and Nuts – www.orzechy.pl oraz ROS-SWEET Transport. Patronat medialny nad załogą objęła TVP Rzeszów. Obsługą Citroëna C2 R2 Max podczas rajdu zajął się team: www.fightersglory.com

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij