O mnie… i mój pierwszy raz

6 października 2009, Sporty samochodowe

Urodziłem się1987 roku i odkąd pamiętam interesowałem się rajdami. Na początku oglądałem je w telewizji a później byłem wiernym kibicem na oeS6301840sach. Pamiętam kiedy byłem nastolatkiem przejechałem się z Aleksandrem Opiołą (dawny zawodnik Automobilklubu Rzeszowskiego) po szutrze na Stali Rzeszów, to było piękne i wtedy powiedziałem sobie że muszę wystartować w rajdzie.

Zrzeszyłem się w Automobilklubie Rzeszowskim. Pierwszym moim samochodem był renault clio. Przejeździłem nim całe trzy sezony w kjs. Rajdy amatorskie miały służyć dobrej zabawie jak i pomoc w zdobyciu punktów do licencji R1. Po wyrobieniu licencji marzyłem o wystartowaniu w Rajdzie Rzeszowskim. Po krótkich rozmowach ze Szczepanem Mirkiem udało mi się od niego wypożyczyć auto Daewoo Lanos. Mieliśmy taki plan żeby wystartować razem. Trzeba było jeszcze zebrać budżet. Bardzo pomógł nam. Nasz Automobilklub który umorzył nam całe wpisowe. Udało się znaleźć sponsorów : Valvoline i MDM Autostrefa a serwisowanie auta na rajdzie pomogła nam firma Hoffman – serwis samochodowy. Nie mogłem w to uwierzyć że uda się nam wystartować. Zrobiliśmy zapoznanie z trasą. Szczepan okazał się doświadczonym pilotem i bardzo pomógł robić opis trasy. Po badaniu kontrolnym i uroczystym starcie na rynku przed swoją publicznością na prawdę uwierzyłem że jedziemy. Wszystko się zaczęło w sobotę rano. KJS-y w ogóle nie mają porównania z rajdami. Dojechaliśmy na pierwszy odcinek i wystartowaliśmy.

SONY DSCNa początku było trochę problemów z autem, ale udało się wszystko opanować. Jak na małe doświadczenie kręciliśmy dobre czasy. Na Komborni udało się objechać Peugeoty 106 i Ople Astry. Po przejechaniu szóstego odcinka samochód niestety zgasł. Wspólnymi siłami próbowaliśmy je odpalić. Na dobicie naszego humoru maska nam wybiła szybę. I tak zakończył się nasz rajd. Bardzo dziękuję wszystkim którzy pomogli nam w starcie. W następnym sezonie jak dobrze pójdzie wystartuję swoim autem Suzuki Swift GTI. Na dzień dzisiejszy jestem w trakcie budowy. Również szukam sponsorów którzy pomogą spełniać moje marzenia…

 

060

 

lanosrzesz

 

SONY DSC

 

SONY DSC

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij