NEO Rally Team po 37. Rajdzie Elmot 2009

21 września 2009, Sporty samochodowe

Załoga Chmielewski/ Gospodarczyk startująca Citroenem C2-R2 MAX wzięła w miniony weekend udział w 37. Rajdzie Elmot- pierwszej rundzie RSMP 2009. Pierwszy dzień rywalizacji przebiegł bardzo pomyślnie dla NEO Rally Team, który zajął 2 miejsce w klasie R2B oraz 9 miejsce w klasyfikacji generalnej. Niestety drugiego dnia, chęć walki o najwyższe lokaty spowodowała wypadnięcie z trasy i konieczność skorzystania z systemu SupeRally.  

Janek Chmielewski:

Niestety pierwszy rajd w sezonie zakończył się dla nas pechowo. Popełniłem głupi błąd- za późno zaczęliśmy hamować na śliskiej kostce do patelni w Walimiu i wypadliśmy z trasy tuż przed metą os Rościszów. Mimo to pierwszy dzień rajdu mogę zaliczyć do udanych. Dzięki drugiemu miejscu w klasie i nowemu systemowi punktacji, udało nam się zdobyć 7 cennych punktów w klasyfikacji R2B oraz 2 punkty w klasyfikacji generalnej, co naprawdę dużo dla mnie znaczy. Dodatkowo cieszę się z wizyty oraz przekazanych nam wskazówek przez Simona Jean Josepha oraz Samuela Barraud z Citroen Racing.

Szymon Gospodarczyk:

Trochę zaskoczył nas deszcz po wyjeździe z serwisu. Jechaliśmy niezbyt dobrą oponą i to również przyczyniło się do wypadnięcia z trasy. Podczas całego rajdu, nawet mimo sobotniego deszczu wspaniale było widzieć na odcinkach tłumy kibiców – bardzo dziękujemy za gorący doping przy trasie. Do następnego startu pozostało niewiele czasu, więc trzeba będzie szybko działać, żeby zdążyć się przygotować do Rajdu Lotos.

Załogę Chmielewski – Gospodarczyk wspiera dystrybutor narzędzi marki NEO, Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny objęli Radio RMF FM oraz redakcje magazynów „Eurostudent” i „Motyw”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij