NEO – PETROELTECH Rally Team Wicemistrzami Polski!

11 października 2010, Sporty samochodowe

20. Rajd Dolnośląski zakończył kolejny rok zmagań w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załogi rajdowe rywalizowały o mistrzowskie tytuły podczas 8 rund, w tym dwóch rozegranych poza granicami naszego kraju. Sezon 2010 Jan Chmielewski wraz z Robertem Hundlą startujący Citroenem C2-R2 MAX mogą zaliczyć do bardzo udanych. Reprezentanci NEO- PETROELTECH Rally Team wywalczyli tytuł Wicemistrzów Polski w grupie R oraz zajęli 2.miejsce w rozgrywkach Citroen Racing Trophy Polska.

Jan Chmielewski:

Jestem bardzo zadowolony z tempa naszej jazdy podczas tegorocznego Dolnośląskiego, choć to był dla mnie trudny rajd. Jechałem z zapaleniem tchawicy i naprawdę się męczyłem, więc tym bardziej jestem szczęśliwy z osiąganych rezultatów. To był dla mnie wspaniały sezon, zebraliśmy mnóstwo pozytywnych doświadczeń, wiele się nauczyłem, a przede wszystkim zdobyliśmy Wicemistrzostwo Polski. Nie byłoby tego wyniku, gdyby nie szereg osób – w tym miejscu dziękuję mechanikom za perfekcyjne i bezawaryjne przygotowanie samochodu, Robertowi za dobrą robotę, a także pozostałym członkom zespołu za pomoc i zaangażowanie. Ponadto chciałem podziękować moim sponsorom – firmom NEO oraz PETROELTECH za umożliwienie mi startów, Automobilklubowi Rzeszowskiemu, patronom medialnym Radiu RMF FM oraz magazynowi Eurostudent. Ogromne słowa uznania należą się kibicom, którzy przez cały sezon bez względu na warunki pogodowe dzielnie podążają za rajdową karawaną, a na tym rajdzie byli po prostu wspaniali – dzięki za klimat jaki stworzyliście na oesach.

Robert Hundla:

Ostatni rajd w tym sezonie, podobnie jak 7 poprzednich zakończyliśmy na podium w grupie R oraz w Citroen Racing Trophy. Wygraliśmy kilka odcinków specjalnych w ośce, notowaliśmy wysokie czasy w klasyfikacji generalnej. Jechało się naprawdę super i bez większych problemów, choć odcinki były bardzo szybkie i przez to niebezpieczne. Gdyby nie kara za falstart i drobny błąd na jednym oesie wynik byłby jeszcze lepszy, ale na pewno nie mamy na co narzekać. Na koniec sezonu zaliczyliśmy kolejny bardzo udany występ, który pozwolił zakończyć nam całoroczną rywalizację z poczuciem satysfakcji i uśmiechami na ustach.

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij