NEO – PETROELTECH Rally Team: Rusza kolejny emocjonujący sezon RSMP!

24 lutego 2011, Sporty samochodowe

W tym roku do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski po dwóch sezonach przerwy powrócił rajd zimowy. Tym razem kierowcy rajdowi z całej Polski rozpoczną walkę o mistrzowskie tytuły na kaszubskich oesach 7. Rajdu Lotos Baltic Cup. Każdy kolejny rajdowy sezon niesie za sobą nowości nie tylko w kalendarzu i przepisach, ale także w zespołach. Również w NEO – PETROELTECH Rally Team zaszła zmiana – w Citroenie C2 obok Janka Chmielewskiego na Rajdzie Lotos zasiądzie Piotr Zegarmistrz.

Jan Chmielewski:

W latach 2009-2010 w kalendarzu naszych mistrzostw nie było rajdów zimowych i większość z nas nie miała okazji do jeżdżenia po śniegu czy lodzie. Ja z jednej strony bardzo cieszę się z wcześniejszego rozpoczęcia sezonu, ale z drugiej strony nie ukrywam, że nam, zawodnikom, zdecydowanie skrócił się czas na przygotowania do nowego sezonu. Nie sądziłem, że tak trudno będzie ze wszystkim zdążyć. Analizując sytuację na Lotosie – najprawdopodobniej czekają nas niełatwe warunki, bo zima w tym roku nie rozpieszcza. Nie wiadomo czego spodziewać się na kaszubskich trasach. To będzie wielka łamigłówka pod względem doboru opon. Trudno prorokować, kto tam poradzi sobie najsprytniej. Z powodu tych niewiadomych i kilkumiesięcznej przerwy, rajd na pewno będzie ciekawy i nieprzewidywalny, dlatego tym mocniej zapraszam kibiców na inaugurację kolejnego sezonu RSMP.

Piotr Zegarmistrz:

Sezon 2011 zapowiada się dla mnie co najmniej tak emocjonująco jak poprzedni. Wiem, że Janek jest bardzo szybkim, ale jednocześnie wymagającym kierowcą. Zdaję więc sobie sprawę z wyzwania jakie mnie czeka. Mam również świadomość tego, że podobnie jak w ubiegłym roku dane mi jest zasiąść w gorącym fotelu, dotychczas zajmowanym przez zawodnika o większym niż mój rajdowym stażu. Z pewnością nie będzie łatwo dorównać doświadczeniu poprzednika, ale mam nadzieję udowodnić, że też daję radę. Kaszubskie trasy Rajdu Lotos Baltic Cup są jednymi z moich ulubionych. Bardzo ucieszyłem się na wiadomość o tym, że te zawody zostaną rozegrane w zimie. I choć teraz tylko najbardziej niepoprawni optymiści wierzą w metrowe bandy śnieżne okalające trasę, ja ciągle liczę, że pojedziemy „po białym” i na kolcu!

Sponsorami załogi Chmielewski – Zegarmistrz są dystrybutor narzędzi marki NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij