NEO – Petroeltech Rally Team przed Rajdem Koszyce

11 października 2011, Sporty samochodowe

Sezon 2011 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Finał RSMP 2011 odbędzie się już w najbliższy weekend w słowackich Koszycach. Nasi południowi sąsiedzi już drugi rok z rzędu gościć będą na swoich odcinkach specjalnych zarówno stawkę polskiego, jak i słowackiego czempionatu. Mistrzowie obu krajów wciąż nie są znani, zatem na niełatwych, być może zalanych jesiennym deszczem, oesach zapadną decydujące o tytułach mistrzowskich rozstrzygnięcia. Mimo zapewnionych już podczas Rajdu Dolnośląskiego tytułów w grupie R oraz Pucharze Citroena, na starcie w Koszycach stanie załoga NEO-Petroeltech Rally Team’u w składzie Jan Chmielewski – Grzegorz Dachowski. Ich Citroen DS3 R3, w przeciągu całego sezonu niepokonany w kategorii samochodów napędzanych na jedną oś oraz w grupie R, z pewnością może się przyczynić do wyjątkowego osiągnięcia krakowskiej załogi, jakim byłoby wygranie wszystkich rund RSMP w swojej klasie.

Jan Chmielewski:

Wszystko ma swój początek i koniec. Jeszcze kilka miesięcy temu przyglądałem się budowie zupełnie nowego „deesa”, a już w najbliższą sobotę pokonamy ostatnie w tym sezonie RSMP kilometry odcinków specjalnych. Mieliśmy w tym roku niewątpliwie dużo szczęścia i liczę, że fortuna wytrzyma z moim zespołem aż do mety Rajdu Koszyce. To właśnie na słowackich trasach udało mi się w ubiegłym roku przełamać dominację braci Bębenków, więc zawody zapadły w mojej pamięci jako jednoznacznie udane i dające mnóstwo przyjemności z jazdy. Fantastycznie było by zamknąć ten sezon kompletem wygranych w klasie, ale zdaje sobie sprawę, że aby tego dokonać, czeka nas w Koszycach dużo pracy.

 Grzegorz Dachowski:

Dla mnie to zupełnie nowy rajd. Nigdy nie miałem okazji w nim startować, ani nawet być w tych okolicach w charakterze kibica. Czekam zatem z niecierpliwością na to, co odkryje przede mną rejon Koszyc. Bardzo dobrze, że stawka zawodników będzie w tym rajdzie większa, niż podczas polskich rund RSMP, co więcej, będzie to stawka międzynarodowa. Niestety pogoda zapowiada się niezbyt atrakcyjnie, ale mam nadzieję, że to jedyny negatywny czynnik, jaki nas na słowackiej ziemi spotka. Dla zawodników deszcz i chłód to nie problem, podobnie jak dla wytrwałych kibiców rajdowych, którzy już wielokrotnie pokazali, że potrafią nas dopingować w każdych warunkach.

Sponsorami zespołu są: marka narzędzi NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij