NEO-PETROELTECH Rally Team przed 38. Rajdem Elmot

22 kwietnia 2010, Sporty samochodowe

NEO – PETROELTECH Rally Team: Rozpoczynamy nowy sezon!

W nadchodzący weekend, po ponad półrocznej przerwie, rozpoczyna się nowy sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2010. Na otwarcie odbędzie się 38. Rajd Elmot z bazą w Świdnicy. Jan Chmielewski wraz z Robertem Hundlą (NEO-PETROELTECH Rally Team) wystartują Citroenem C2-R2 MAX w ramach międzynarodowego programu Citroen Racing Trophy, który w tym roku zapowiada się jeszcze barwniej niż w ubiegłym. Przed zespołem w nowym sezonie czeka 8 rajdów, a więc 8 wyzwań, którym zawodnicy będą starali się sprostać najlepiej jak potrafią.

Jan Chmielewski:

Inauguracja rajdowego sezonu 2010 odbędzie się z uzasadnionym w pełni tygodniowym opóźnieniem, spowodowanym tragedią w Smoleńsku. Nie wyobrażam sobie startu w zawodach i ścigania się o cenne sekundy w czasie trwania uroczystości żałobnych w sobotę w Warszawie oraz w niedzielę w Krakowie.

Do walki w RSMP 2010 przystępuję w otoczeniu wielu nowości. Nowy jest przede wszystkim pilot – Robert Hundla, który wnosi do naszego zespołu duży kapitał rajdowych doświadczeń. Nowy jest samochód – świeżo zbudowany Citroen C2-R2 MAX, który zadebiutuje na trasach w Górach Sowich. Pojawili się również nowi konkurenci, wśród nich kilka mocnych załóg, które na pewno urozmaicą i tak już ciekawą rywalizację. Organizatorzy przygotowali też liczne nowe elementy trasy tegorocznego Elmotu. Ponadto, obok dotychczasowego sponsora – dystrybutora narzędzi marki NEO – rozpoczęliśmy współpracę z firmą PETROELTECH, dodatkowo na Elmocie na rajdówce znajdzie się logo CNG Auto. Natomiast nadal będę startować w barwach Automobilklubu Rzeszowskiego i pod patronatem medialnym radia RMF FM oraz magazynu „Eurostudent”.

Robert Hundla:

Elmot to jeden z moich ulubionych rajdów. Świetnie, że będę mógł w nim uczestniczyć chyba już po raz 10. Liczę, że ta okrągła liczba przyniesie mi szczęście. W tym roku duże wyzwanie – Citroen Racing Trophy, które jest chyba jedną z najliczniejszych i najlepiej obsadzonych klas w tegorocznym cyklu RSMP. Mam nadzieję, że dzięki doświadczeniu mojego kierowcy i dzięki mojej skromnej pomocy będziemy w stanie włączyć się od samego początku do walki o jak najlepsze lokaty w CRT. Janek jest pełen zaangażowania i woli walki – cieszę się, że będziemy współpracować i mam nadzieje, że połączenie naszych sił przyniesie doskonałe rezultaty. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że w związku z niesamowicie mocną konkurencją nie będzie łatwo, ale staramy się pracować na tyle ciężko, aby dojść do upragnionego celu… Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na OS-y i proszę jednocześnie o gorący, ale bezpieczny doping.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij