NEO – Petroeltech Rally Team po Verva Street Racing

23 czerwca 2011, Sporty samochodowe

Jan Chmielewski, reprezentujący barwy zespołu NEO-Petroeltech Rally Team wraz ze swym rajdowym Citroenem DS3-R3 uczestniczył w sobotniej imprezie Verva Street Racing. Warszawskie przedsięwzięcie koncernu Orlen zgromadziło bogatą grupę przedstawicieli różnych odmian motorsportu, a krakowski kierowca dał pokaz jazdy w grupie reprezentującej rajdy samochodowe.

Organizatorzy oszacowali, że na stołecznych pokazach było około 85 tysięcy widzów. Verva Street Racing ma potencjał, promujący sporty motorowe. Tylu kibiców w samym sercu Warszawy stanowi magnes dla wielu zawodników sportu samochodowego, którzy chcą zaistnieć w masowej świadomości. Uważam, że wraz z kolegami z RSMP stworzyliśmy świetny pokaz podczas przejazdu wyścigowego w sekcji Rajdy. Startowałem z 3 pozycji i niestety ze względu na charakter trasy w centrum miasta niemożliwym okazało się wyprzedzanie. Dlatego przez cały czas jechaliśmy na zderzaku Subaru Szymka Ruty stwarzając dzięki temu emocjonujące widowisko dla kibiców, którzy po wyścigu nagrodzili nas gromkimi brawami. Z punktu widzenia moich sponsorów i mojego własnego istotne było też zainteresowanie naszym nowym rajdowym samochodem. To pierwsze (i na razie jedyne) takie auto, zbudowane w Polsce. Budzi duże zaciekawienie ze strony kibiców. Jeśli orlenowska impreza w stolicy odbędzie się także za rok, to miło będzie na nią wrócić

– mówi krakowski kierowca.

Sponsorami zespołu są dystrybutor narzędzi marki NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij