NEO – Petroeltech Rally Team po Rajdzie Koszyce

17 października 2011, Sporty samochodowe

37. edycją słowackiego Rally Kosice zakończył się sezon 2011 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W pełnym cyklu krajowego czempionatu brał udział zespół NEO – Petroeltech Rally Team. Jan Chmielewski z Grzegorzem Dachowskim, używający Citroena DS3 R3, po raz siódmy z rzędu pokonali wszystkich rywali w kategorii samochodów z przednim napędem oraz zwyciężyli w grupie R i Citroen Racing Trophy Polska. Wygranie wszystkich rund RSMP w swojej klasie było tylko częścią długiej listy tegorocznych sukcesów NEO – Petroeltech Rally Team’u, bowiem, mimo niesprzyjającej dla „osiek” warunków pogodowych, jego reprezentanci zajęli w Koszycach doskonałe piąte miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP! Znaczna zdobycz punktowa sprawiła, że do tytułów mistrzowskich w grupie R i pucharze Citroena, krakowska załoga dopisała awans na ósme miejsce w podsumowaniu sezonu krajowego czempionatu oraz pierwszą pozycję w słowackiej klasie 5.

Jan Chmielewski:

Piąte miejsce w generalce Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski to mój życiowy wynik i nie spodziewałem się, że w tak trudnych warunkach da się wywalczyć tutaj tak wysoką pozycję. Decydujący okazał się dzisiejszy, najdłuższy odcinek specjalny, na którym nadrobiłem straty z pierwszego, nieco przespanego przez nas, etapu rajdu. Prawie wszystkich spotykały tam mniejsze lub większe przygody, które nas szczęśliwie omijały. To zdecydowanie najlepszy rok w mojej sześcioletniej przygodzie z rajdami. Jako zespół osiągnęliśmy wszystkie cele, które sobie na początku sezonu założyliśmy: mistrzostwo w grupie R, wygrana w Citroen Racing Trophy Polska i miejsce w pierwszej dziesiątce „generalki” RSMP. W zasadzie lepszego scenariusza być nie mogło. Za ten wspaniały sezon jestem wdzięczny wszystkim, którzy byli z nami i przyczynili się do naszych wyników – dziękuję sponsorom, bez których wsparcia i zaufania nasz sukces nie miałby miejsca, zawsze profesjonalnym mechanikom, zespołowi oraz wiernym kibicom, a także mojej żonie.

 

Grzegorz Dachowski:

Chyba lepiej być nie mogło. Pierwszego dnia straciliśmy trochę czasu, między innymi z powodu nietrafionego doboru opon, ale później za każdym razem zakładaliśmy właściwe opony i wyniki były dużo lepsze. Bardzo lubię takie zmienne warunki pogodowe, które w połączeniu z zabrudzoną nawierzchnią znacznie podwyższają poziom trudności rajdu. Tegoroczny Rajd Koszyce przypominał pod tym względem Barbórkę Cieszyńską, brakowało tylko opadów śniegu. Szkoda jedynie, że był to już ostatni rajd w tegorocznych RSMP, bo być może udałoby się podtrzymać szczęśliwą passę i przywieźć do domu jeszcze kilka pucharów.

Sponsorami zespołu są: marka narzędzi NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij