NEO – Petroeltech Rally Team po 8. Rajdzie Lotos Baltic Cup

21 lutego 2012, Sporty samochodowe

Ósma edycja Rajdu Lotos Baltic Cup rozpoczęła sezon 2012 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W pierwszej rundzie krajowego czempionatu, rozgrywanej na pokrytej śniegiem nawierzchni, wzięła udział załoga NEO – Petroeltech Rally Team’u w składzie Jan Chmielewski – Paweł Drahan. Pełen emocji rajd nie zakończył się niestety po myśli zawodników w Citroenie DS3 R3. Konieczność dwukrotnego skorzystania z SupeRally spowodowała, że na koniec rajdu załoga Chmielewski – Drahan została sklasyfikowana na drugim miejscu w grupie R i szesnastej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Jan Chmielewski:

Rajd rozpoczęliśmy dobrym tempem. Rozkręcaliśmy się i zgrywaliśmy się z Pawłem z odcinka na odcinek. Po serwisie chcieliśmy przyspieszyć, ale niestety najechałem za szybko na jeden z zakrętów i uderzyliśmy w drzewo. Uszkodzenia uniemożliwiły dalszą jazdę, a wąska droga sprawiła, że zablokowaliśmy odcinek. Dzięki systemowi SR i ciężkiej, całonocnej pracy mechaników, udało się wystartować do drugiego etapu. Wola walki była tak duża, że mimo jazdy na asfaltowym amortyzatorze, wygraliśmy w klasie dwa odcinki. Niestety pech powrócił po OS9 i ponownie zmuszeni byliśmy skorzystać z SupeRally. Tegoroczne trasy Rajdu Lotos były śliskie, bardzo trudne, i jak widać po wynikach, nie tylko mnie przytrafiły się problemy. Gratulacje dla Michała Streera, który nie najnowszym Clio wywalczył zwycięstwo w ośce.

Paweł Drahan:

Z niecierpliwością czekałem na rozpoczęcie nowego sezonu RSMP, który stał dla mnie pod znakiem nowości. Rajd Lotos Baltic Cup w nowym zespole i w nieznanym dla mnie samochodzie zapowiadał się nadzwyczaj ciekawie. Szkoda, że nie dopisało nam szczęście, bo do momentu wypadku w sobotę i awarii drugiego dnia, jechało się nam bardzo dobrze, o czym świadczyły zadowalające czasy na odcinkach specjalnych. Teraz przed nami niecałe dwa miesiące przerwy w RSMP i trzeba je maksymalnie wykorzystać, przygotowując się do walki na asfaltowych oesach.

Sponsorami zespołu są: marka narzędzi NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij