NEO – Petroeltech Rally Team po 38. Rajdzie Koszyce

14 września 2012, Sporty samochodowe

Zagraniczna runda RSMP na stałe wpisała się do kalendarza krajowego czempionatu. Podobnie jak w dwóch poprzednich latach, „wyjazdowa” część mistrzostw została rozegrana w słowackich Koszycach. W licznie obsadzonych zawodach wziął udział zespół NEO – Petroeltech Rally Team w składzie Jan Chmielewski – Jakub Gerber. Krakowsko – poznańska załoga podróżowała po słowackich odcinkach specjalnych ze zmiennym szczęściem. Już na trzecim piątkowym oesie na drodze do lepszego wyniku stanęła pechowa awaria skrzyni biegów Citroena DS3 R3. Usprawniony na sobotnią część rajdu samochód nie sprawiał już kłopotów, dzięki czemu Chmielewski i Gerber wygrali drugi etap Rajdu Koszyce w grupie R, klasie 5 oraz w kategorii pojazdów z napędem na przednią oś. Punkty zdobyte na Słowacji dały załodze NEO – Petroeltech Rally Teamu awans na pierwsze miejsce w punktacji sezonu w klasie 5 oraz pozwoliły na utrzymanie prowadzenia w grupie R oraz cyklu Citroen Racing Trophy Polska.

 Jan Chmielewski:

Niestety Rajd Koszyce nie był dla nas tak udany jak w dwóch poprzednich latach. Już na trzecim odcinku specjalnym uszkodzeniu uległ układ napędowy w naszym Citroenie. Awaria skrzyni biegów nie dawała nam widoków na dalszą jazdę. Jednak wola walki była duża i dzięki pomocy Czecha Jan Cernego, który pożyczył nam popsutą część do skrzyni biegów, pojawiła się szansa na kontynuacje zmagań. Po szybkiej „akcji” transportowej potrzebny element dotarł do serwisu i mogliśmy wrócić do gry, za co bardzo dziękuję całemu zespołowi, w tym mechanikom za nocną pracę. Drugi dzień poszedł dość gładko, na oesach zawsze mieściliśmy się w dziesiątce RSMP i przede wszystkim wygraliśmy w sobotę grupę R. To poprawiło nastroje i dało nam ważny dorobek punktowy.

Jakub Gerber:

Trudny rajd, ostra międzynarodowa konkurencja. Gdyby nie defekt bylibyśmy bardzo wysoko w klasyfikacji RSMP. Ale awarie to jeden z czynników rajdów, musimy się z tym liczyć. Walka o mistrzowskie tytuły w naszej grupie trwa i teraz trzeba zebrać siły przez Rajdem Polski. Ja tymczasem w najbliższy weekend podejmę we Włoszech dodatkowe wyzwanie…

Sponsorami zespołu są: marka narzędzi NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij