NEO – Petroeltech Rally Team po 26. Rajdzie Karkonoskim

15 czerwca 2011, Sporty samochodowe

Ceremonia mety na jeleniogórskim Placu Piastowskim zakończyła 26. Rajd Karkonoski – trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2011. Na, uchodzących za bardzo trudne, odcinkach specjalnych w okolicach Jeleniej Góry i Karpacza doskonałym wynikiem popisała się załoga NEO – Petroeltech Rally Team’u w składzie Jan Chmielewski i Grzegorz Dachowski. Krakowski zespół po raz trzeci z rzędu nie miał sobie równych wśród samochodów z napędem na przednią oś, w grupie R oraz w cyklu Citroen Racing Trophy Polska. W stawce liczącej aż dwadzieścia czteronapędowych rajdówek Chmielewski z Dachowskim zajęli bardzo wysokie jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej. Kolejną, czwartą rundą RSMP będzie sierpniowy Rajd Rzeszowski, a już w najbliższy weekend zespół NEO – Petroeltech Rally Team weźmie udział w stołecznej imprezie Verva Street Racing.

Jan Chmielewski:

To był nasz najlepszy rajd Citroenem DS3 R3. Nietrafiony dobór opon na drugą niedzielną pętlę spowodował, że nie udało się obronić miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej, ale mimo to zdecydowanie wygraliśmy w „ośce”, grupie R i Pucharze Citroena, z czego jestem bardzo zadowolony. Nasz „dees” lepiej sprawdzał się na suchych i bardziej czystych odcinkach pierwszego dnia, podczas drugiego etapu walczyliśmy z mocno zabrudzonymi ciasnymi zakrętami, na których przednionapędowe auto z turbodoładowaniem wykazywało się podsterownością i niestety traciło. Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery trudne rajdy i chociaż coraz lepiej dogadujemy się z samochodem, to wiem, że możemy jeszcze przyspieszyć.

Grzegorz Dachowski:

Na pewno był to jeden z trudniejszych rajdów jakie jechałem. Po pierwsze bardzo wymagające odcinki specjalne, po drugie wciąż nowy dla mnie samochód i zespół. Myślę, że jednak wszystko zadziałało tak, jak powinno, czego odzwierciedleniem jest nasz wynik. W samochodzie wciąż drzemie potencjał i wydaje mi się ze z kolejnymi startami będzie on coraz bardziej wykorzystywany. Wierzę, że wszystko przyjdzie z kolejnymi przejechanymi kilometrami.

Sponsorami zespołu są dystrybutor narzędzi marki NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij