Nastroje w NEO – PETROELTECH Rally Team po Bonver Valasska Rally

29 marca 2011, Sporty samochodowe

W pierwszej rundzie Rajdowych Mistrzostw Czech, Bonver Valasska Rally, udział wzięło 5 polskich załóg, w tym Janek Chmielewski z Przemkiem Zawadą, reprezentujący barwy NEO-Petroeltech Rally Team. Po absencji na mecie 11. w klasyfikacji generalnej Michała Sołowowa i po pechowym wypadku na ostatnim oesie Łukasza Habaja, to właśnie zawodnicy NEO-Petroeltech Rally Team zajęli najwyższe z polskich załóg, 23 miejsce w generalce.

-Na Bonver Valasska Rally pojechaliśmy wyłącznie testowo, bez ambicji co do wyników. Chodziło o sprawdzenie nowego Citroena DS3-R3 – zbadanie jego niezawodności, dostosowanie się do zupełnie innego charakteru tego auta w stosunku do modelu C2-R2 MAX. Efekty są bardzo satysfakcjonujące. Stopniowo „oswajaliśmy” się z samochodem, uczyliśmy się jego potencjału, z kilometra na kilometr czuliśmy się w nowym aucie coraz pewniej. Chodziło o dobre przygotowanie do drugiej rundy RSMP. I to powiodło się lepiej, niż mogliśmy przewidzieć – zajęliśmy 4. miejsce w klasyfikacji samochodów przednionapędowych, 3. w klasie 5, a co dla nas najważniejsze – byliśmy najszybsi w punktacji Citroen Racing Trophy CZ. Morawskie trasy okazały się bardzo trudne technicznie. Mam nadzieję, że przejechane tam kilometry oesowe pomogą mi w kolejnym starcie – Rajdzie Świdnickim, w którym już za 2 tygodnie wystartuję razem z Maćkiem Wilkiem

– powiedział Jan Chmielewski.

W oczekiwaniu na kolejny start NEO-Petroeltech Rally Team zachęcamy do obejrzenia onboardu z odcinka specjalnego Santov:

Sponsorami zespołu są dystrybutor narzędzi marki NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn „Eurostudent”.

Fot. Maciej Niechwiadowicz

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij