Najwiekszy sukces sportowy w dotychczasowej karierze Sławomira Ogryzka!

23 sierpnia 2012, Sporty samochodowe

Załoga OgryzekRallySport bezapelacyjnie zwyciężyła w 5 rundzie RPP rozgrywanej w ramach 21. Rajdu Rzeszowskiego. Sławomir Ogryzek wraz z Zbigniewem Cieślarem wygrali 3 z 5 rozegranych odcinków specjalnych, meldując się z ponad 52 sekundową przewagą nad kolejnym zawodnikiem. Jest to największy sukces sportowy Sławomira Ogryzka – kierowcy Automobilklubu Rzeszowskiego.

Jestem niesamowicie szczęśliwy! Ciężko pracowaliśmy na ten długo oczekiwany sukces. Udało się wygrać 5 rundę RPP i to eliminację, która jest moim domowym rajdem. Dzisiaj naprawdę było ciężko. Pierwsza pętla to loteria w doborze opon. Zawodnicy RSMP startowali na mocno mokrych odcinkach specjalnych. My podjęliśmy ryzyko zakładając kombinacje opon typu „slick” i „media”. Opłaciło się! Wygraliśmy pierwszy odcinek specjalny, a na drugim zanotowaliśmy drugi czas. Druga pętla przysporzyła jeszcze więcej emocji. Padający z przerwami deszcz nie ułatwiał zadania. Podjęliśmy kolejną trudną decyzję, wybierając ciętą „medię” i zabierając dwie opony „deszczowe” do bagażnika. Wybór był perfekcyjny! Wygraliśmy dwie próby sportowe – jesteśmy na mecie i to z TAKIM WYNIKIEM! Dziękuję wszystkim kibicom za doping, teamowi Fightersglory za doskonałe przygotowanie samochodu, koordynatorowi za logistykę, osobą od pogody za cenne wskazówki i wszystkim tym którzy wierzyli, że ta chwila kiedyś nastąpi.

– komentuje Sławomir Ogryzek

Niesamowite, wygraliśmy rajd w RPP! Ciężka praca na testach, doskonalenie toru jazdy i opisu, przyniosły zamierzone efekty. Sławek podjął też słuszną decyzję, że na czas rajdu przenosimy się do nowego hotelu Blue Diamond Hotel Wellness & SPA **** znajdującego się na trasie Rzeszów – Lublin, zaledwie 1 km od lotniska w Jasionce i 2 km od granic Rzeszowa. Zrelaksowani po wizytach w saunie i basenie wyruszyliśmy na trasę rajdu. Jechało nam się bardzo szybko, technicznie i bez podejmowania nadmiernego ryzyka. Osiągane czasy dały nam zwycięstwo. To był nasz rajd!.

– dodaje Zbigniew Cieślar

Wsparcia podczas startów w 2012 roku udzielają nam firmy: ROS-SWEET Sp. z o.o. – www.orzechy.pl, GIGA TV Telebimy Multimedialne, Melbake oraz Blue Diamond Hotel Wellness Spa – www.bluediamondhotel.pl. Obsługą Citroëna C2 R2 Max zajął się bezbłędny team: www.fightersglory.com. Zdjęcia do informacji prasowej dostarczył – Tomasz Filipiak.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij