Mówi po Limanowej Darek Mikołajczyk… w Renault Clio

28 czerwca 2011, Sporty samochodowe

Ponad 90 zawodników stanęło na starcie rozegranego w dniach 18-19 czerwca wyścigu górskiego w Limanowej. Na najdłuższej w Polsce trasie nie zabrakło również zawodnika Automobilklubu Rzeszowskiego Dariusza Mikołajczyka, który tym razem usiadł za kierownicą Renault Clio 1.8 16v w klasie HS/Z – 2000. Wśród jedenastu konkurentów Darek wywalczył 9 pierwszego i 7 miejsce drugiego dnia zawodów.

To mój pierwszy start po rocznej przerwie i od razu w innym niż poprzednio samochodzie. Mimo tego jechało mi się świetnie, choć chyba najsłabszym ogniwem był kierowca :-). Słoneczna pogoda pierwszego dnia nie wywoływała dylematów co do opon, drugi dzień to ciągłe zmiany pogody, intensywny deszcz na przemian ze świecącym słońcem powodowały, że trudno było dobrać odpowiednie opony (zwłaszcza jak posiada się je tylko w systemie zero-jedynkowym – albo na sucho albo na mocny deszcz). Jak się okazało im gorzej tym lepiej – gdy mocno lało udawało się gonić konkurencję w mocniejszych autach, jak przesychało jednak mi odjeżdżali.
Chciałbym z tego miejsca podziękować przede wszystkim firmom FOTA, CheckStar Magneti Marelli, PEZAL oraz Hoffman , które uznały, że promocja marki poprzez ten rodzaj sportu to dobra inwestycja i dzięki nim mogłem cieszyć licznie zgromadzonych przy trasie kibiców swoją jazdą.
Dziękuję też Witkowi, który użyczył mi auta oraz rodzinie która mimo wielu zastrzeżeń wspiera mnie w startach.

 

Już niedługo bo w dniach 9-10 lipca zobaczymy Darka podczas wyścigu górskiego w Sopocie na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij