Michał Stankiewicz i Sławek Kołodziej po 6. Rajdzie Czechowickim

16 kwietnia 2012, Sporty samochodowe

W dniach 30-31 marca rozegrana została pierwsza runda Mistrzostw Śląska – 6. Rajd Czechowicki, zaliczany do cyklu RD-3L. Na zawodników czekały dwa trudne i techniczne odcinki, przejeżdżane 3-krotnie. Zmienna pogoda, duże ilości wody i błota sprawiły, że wielu zawodników nie ustrzegło się błędów. Podczas tych zawodów swój rajdowy debiut miała załoga Automobilklubu Rzeszowskiego – Michał Stankiewicz i Sławek Kołodziej. Duet jadący Citroenem Saxo zameldował się cało na mecie, osiągając 6 miejsce w klasie K4 oraz 15 w klasyfikacji generalnej. Wynik nie był tu jednak najważniejszy, a cenna, rajdowa lekcja, która z pewnością zaowocuje podczas kolejnych startów.

Michał Stankiewicz:

– Jestem bardzo zadowolony z naszego rajdowego debiutu w Czechowicach. Naszym celem na ten rajd było zebrać jak najwięcej doświadczeń oraz zdobyć punkty do licencji R1. Plan zrealizowaliśmy w stu procentach! W tym miejscu chciałem serdecznie podziękować naszym partnerom za zaufanie i wsparcie, jakie nam zapewniają, Sławkowi za doskonałą atmosferę w samochodzie, mechanikom za perfekcyjne przygotowanie samochodu i organizatorom za przeprowadzenie zawodów na najwyższym poziomie!

Sławek Kołodziej:

– Tegoroczna edycja Rajdu Czechowickiego była wyjątkowo trudna. Zmienne warunki, ogromne ilości błota na trasie oraz techniczne odcinki sprawiały, że samo ukończenie rajdu bez poważnych przygód wymagało pełnej koncentracji. Bardzo się cieszę, że już w pierwszym, a zarazem tak trudnym rajdowym starcie, zdołaliśmy w pełni skupić się na trasie i uniknąć błędów. Wraz z kolejnymi odcinkami Michał coraz śmielej radził sobie w takich warunkach, czego potwierdzeniem były przyzwoite czasy na ostatnich próbach. Z niecierpliwością czekamy na kolejny start, którym będzie I Rajd Mikołowski rozgrywany pod koniec kwietnia. Serdecznie zapraszamy!

 

Start załogi Michał Stankiewicz/Sławek Kołodziej reprezentującej Automobilklub Rzeszowski, był możliwy dzięki wsparciu firm: Instalbud-Rzeszów, alebeton.pl, Team Nieruchomości, Icam House Hotel.

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij