Mariusz Wilusz na podium w 5. i 6. rundzie GSMP Magura

28 czerwca 2016, Sporty samochodowe

Pierwszy weekend wakacji zawodnicy ścigający się w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski spędzili w okolicach Gorlic, gdzie rozegrane zostały piąta i szósta runda GSMP – 3. Wyścig Górski Magura Małastowska. Zawody zakończyły się sukcesem reprezentanta zespołu MarWil Racing Team – Marcina Wilusza, który za kierownicą Renault Clio Sport dwukrotnie uplasował się na podium klasy A-2000 i w obu rundach zwyciężył w klasyfikacji Clio Cup.

Mariusz Wilusz podczas wyścigu na Magurze Małastowskiej

Marcin Wilusz: Za nami bardzo udany wyścigowy weekend. Dwie rundy zakończone na podium klasy A-2000 oznaczają, że plan na Wyścig Górski Magura Małastowska został wykonany. Wynik ten szczególnie mnie cieszy biorąc pod uwagę fakt, że drugi sobotni podjazd treningowy ukończyłem bez wspomagania kierownicy, a pękniętego przewodu nie mieliśmy w częściach zapasowych. Na szczęście doraźna naprawa okazała się na tyle skuteczna, że udało się dokończyć sobotnie i przejechać całe niedzielne zawody sprawnym autem. Z podjazdu na podjazd poprawiałem swoje czasy, ale na walkę ze znacznie mocniejszymi Hondami nie było tym razem szans, zatem skupiłem się na rywalizacji z kolegami w Renault Clio, z której i w sobotę i w niedzielę wyszedłem zwycięsko. Sukces z Magury bardzo pozytywnie nastraja nasz zespół przed kolejnymi rundami GSMP, które już za dwa tygodnie odbędą się w Limanowej.

Partnerami zespołu są: MarWil – dystrybutor drewna opałowego na trasie Sanok  – Krosno – Jasło oraz WilMar – producent i dystrybutor pelletu opałowego. Za obsługę techniczną samochodów odpowiada Materniak Autosport, a patronat medialny sprawuje portal Krosno112.pl.