Marek Ryndak i Paweł Hoffman pojadą klasyczną rajdówką w Warszawskiej Barbórce

28 listopada 2011, Sporty samochodowe

SAAB 96V4 z 1977 roku

Rajd „Barbórka Warszawska” kończy sezon rajdowy w sportach samochodowych. W taki sposób sezon zakończy Paweł Hoffman, startujący w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, jadąc z jednym z najbardziej znanych zawodników w Polsce, Markiem Ryndakiem.

Obaj będą reprezentować barwy Automobilklubu Rzeszowskiego, jednego z najprężniejszych klubów w Polsce. Smaku do tego doda oryginalna klasyczna rajdówka z lat siedemdziesiątych; Saab 96 V4.

Mówi Marek Ryndak:

RyndakMarekBardzo się cieszę, że dostałem zaproszenie do udziału w Barbórce. W mojej 37 letniej karierze zawodniczej przejechałem ponad 300 rajdów, ale wciąż czuję adrenalinę kierowcy rajdowego. Teraz startując Saab-em, powrócę do moich początków, kiedy właśnie takie samochody można było zobaczyć na trasach rajdowych.

Mówi Paweł Hoffman:

HoffStart w Barbórce jest dla mnie takim ukoronowaniem całego roku, w którym uzyskałem dobre wyniki. Pomimo dwóch stłuczek sezon GSMP 2011 zakończyłem z  pierwszym miejscem w klasie HS-I/1600 i pierwszym miejscem w całej grupie HS-I. Ponadto start w Barbórce, u boku dawnych zawodników jak Marek Ryndak, Lesław Orski, Longin Bielak, Adam Polak, Andrzej Jaroszewicz jest dla mnie miły zaszczytem. W tej chwili samochód przechodzi poważną naprawę blacharską, po wypadku w Siennej (runda GSMP), która jest już na ukończeniu. Mam nadzieje, że bezkolizyjnie przebrniemy przecz całą Barbórkę.

Saab wciąż na warsztacie, ale w sobotę już wystartuje w Barbórce www.auta-zabytkowe.pl

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij