Marcin Wrona na 2. miejscu w Banovcach

4 sierpnia 2016, Sporty samochodowe

Wrona gsmp Banovce 2016Zagraniczne rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski jakie rozegrane zostały na Słowacji to pogodowa ruletka dla najmłodszego zawodnika Marcina Wrony, który podczas dwóch dni rywalizacji na trasie z Uhrovca na szczyt góry Jankov Vrsok zdobył 2. i 4. miejsce w klasie A-2000.

Marcin Wrona: Sobotni wyścig zaczął się od małej „przygody” podczas 1. podjazdu treningowego, w wyniku której uszkodzeniu uległo przednie i tylne zawieszenie Hondy. Mechanicy SERAFIN- RS stanęli na wysokości zadania i w ciągu dwóch godzin pojazd został zreanimowany! Sprawnym już pojazdem uplasowałem się na 2. miejscu w swojej klasie przegrywając jedynie ze Słowakiem w potwornie szybkiej Fabii S2000 z napędem na 4 koła. Sobotni wynik pokazuje że zaangażowanie całej ekipy oraz walka do końca dają efekty.

Niedzielna, X eliminacja rozpoczęła się bardzo dobrymi podjazdami treningowymi, ale nad trasą wyścigu przyszła burza co zaowocowało ruletką oponiarską wśród zespołów i wywróceniem klasyfikacji do góry nogami. Stanąłem na starcie na oponach typu slick. Straciłem cenne sekundy i ostatecznie w niedzielę zajmuję 4. miejsce w klasie, ale nadal pozostaję liderem w swojej klasie w GSMP.

Chciałem podziękować również partnerom za wsparcie mojej drogi do zdobycia tytułu: KOMA Transport Spedycja, Momenti Italiani, Farutex, ABC Prawo Jazdy, MaxLift, Termar, Brand Group, Rzeszów Stolica Innowacji, La Grotta, Restauracje Kaktus oraz TVP 3 Rzeszów, które od początku sezonu jest moim patronem medialnym. Szczególne podziękowania należą się ekipie SERAFIN RS za wyjątkowo profesjonalną obsługę HONDY.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij