LOTOS uważam za udany – Janek Chmielewski

18 maja 2010, Sporty samochodowe

Jan Chmielewski wraz z Robertem Hundlą zajęli 2. miejsce w grupie R oraz Citroen Racing Trophy, a także 11 w klasyfikacji generalnej rozegranego w miniony weekend 6. Rajdu Lotos Baltic Cup. Dzięki zwycięstwie pierwszego dnia rajdu oraz drugiej pozycji wywalczonej w niedzielę, zawodnicy NEO- PETROELTECH Rally Team awansowali na drugie miejsce w punktacji grupy R.

Jan Chmielewski:

Rajd Lotos uważam za bardzo udany, choć panujące warunki nie do końca były sprzyjające. Wielu zawodników miało problemy i przygody na trasie, nam udało się ich uniknąć, co pozwoliło osiągnąć bardzo dobry wynik. Wygraliśmy prolog i pierwszy dzień rajdu zbierając cenne punkty w grupie R. Drugiego dnia nie zdołaliśmy obronić pierwszego miejsca w klasyfikacji rajdu, przegraliśmy o 5,3s. Drugi raz z rzędu musieliśmy uznać wyższość doświadczonych braci Bębenków, którzy bardzo podnoszą poprzeczkę rywalizacji w CRT. Dziękuję kibicom za gorący doping na odcinkach specjalnych. Do Rajdu Polski pozostało niespełna 3 tygodnie, które chcę efektywnie wykorzystać, żeby również na mecie tego rajdu być zadowolonym z osiągniętego rezultatu.

Robert Hundla:

Rajd Lotos już za nami. Drugie miejsce w CRT to doskonały wynik i bardzo cieszę się z tego, w jaki sposób podróżowaliśmy po kaszubskich szutrach. Janek zaprezentował świetną i dojrzałą jazdę, co zaprocentowało bardzo dobrymi czasami nie tylko pośród kolegów w Citroenach, ale również w klasyfikacji generalnej odcinków specjalnych. Myślę, że wypełniliśmy plan w 95% procentach i mam nadzieję, że niebawem podczas Rajdu Polski będziemy radzić sobie równie dobrze. Dziękuję całemu zespołowi za perfekcyjną pracę oraz kibicom za bezpieczny doping. Pozdrawiam i do zobaczenia w Mikołajkach!

Załogę Chmielewski – Hundla wspierają dystrybutor narzędzi marki NEO oraz PETROELTECH i Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny objęło Radio RMF FM i redakcja magazynu „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij