Korczyna 2010 Peugeotem 106 S16 w klasie A-1600

8 maja 2010, Sporty samochodowe

Za nami pierwsza odsłona Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – wyścig górski Prządki w Korczynie. Na malowniczo położonej trasie stanęło do rywalizacji ponad 60 zawodników, wśród których nie mogło zabraknąć zawodnika Automobilklubu Rzeszowskiego Dariusz Mikołajczyka. Tym razem dzięki uprzejmości klubowego kolegi Witka Zimnego wystartował on Peugeotem 106 S16 w klasie A-1600.

Ten start potraktowałem rozpoznawczo. Przed zawodami nie zrobiłem tym samochodem ani jednego kilometra w „warunkach bojowych”, więc pierwsze podjazdy to raczej nauka niż walka z czasem i konkurentami. Dodatkowo w tym roku priorytetem dla naszego zespołu są starty Witka i Szczepana w Rajdowym Pucharze PZM ,więc sporo czasu poświęcaliśmy na analizę ustawień zawieszenia a także doborowi właściwych ciśnień w oponach. Z samego startu jestem zadowolony. Jak pokazały osiągane czasy od zwycięzców klasy nie dzieli mnie przepaść a to dobrze rokuje na następne wyścigi. Wiem gdzie mogę szukać tych straconych sekund i postaram się je odnaleźć w Cisnej.

Mój start nie byłby możliwy bez wsparcia firm CASIO, FOTA – właściciela marki KAGER oraz Firmy Motoryzacyjnej Hoffmana także przyjaciół i rodziny. Z tego miejsca pragnę wszystkim podziękować i zaprosić na koleje zawody w dniach 21-23.05.2010 w Cisnej.

 

W klasyfikacji generalnej zawodnik rzeszowskiego automobilklubu zajął 41 miejsce pierwszego dnia i 38 drugiego i odpowiednio 14 i 13 w grupie A ,zajmując jednocześnie dwukrotnie 5 miejsce w swojej klasie.
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij