Janek zasiądzie za sterami rajdówki tuż przed rajdem Wisły !!! 60. Rajd Wisły

3 września 2014, Sporty samochodowe

Chmielewski 23 Rajd Rzeszowski fotoPrzed nami piąta z siedmiu zaplanowanych na ten sezon rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 60. Rajd Wisły. Zawody rozpocznie piątkowa ceremonia startu na Placu Hoffa w Wiśle, a na sobotę i niedzielę przewidziano 12 odcinków specjalnych o łącznej długości 165km. Na liście zgłoszeń z numerem 14 widnieje załoga Jan Chmielewski – Jakub Gerber w Citroenie DS3 R3T. Duet WESEM-NEO Rally Teamu jest aktualnie liderem punktacji klasy 5 oraz klasyfikacji samochodów napędzanych na przednią oś.

Jan Chmielewski: Największą zmianą w stosunku do ubiegłego roku jest przesunięcie terminu Rajdu Wisły z majowego na wrześniowy. Jak wpłynie to na przebieg rywalizacji przekonamy się już za kilka dni. Do startu w piątej rundzie RSMP przystępujemy jako liderzy „ośki” i damy z siebie wszystko, żeby umocnić się na tej pozycji. Konkurencja w 2WD już nieraz w tym sezonie pokazała, że jest bardzo mocna i zmusza nas do jazdy na maksimum możliwości. Szkoda, że do rajdówki wsiądziemy dopiero podczas odcinka testowego i będziemy musieli się obejść bez przedrajdowych testów, ale mimo to w dobrych nastrojach wybieramy się w malownicze tereny Beskidu Śląskiego.

Jakub Gerber: Rajd Wisły to prawdziwy klasyk w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nie znam chyba nikogo, kto by nie lubił tej imprezy, choć jej wysoki poziom trudności co roku zbiera obfite żniwo w postaci załóg, które z różnych powodów nie dojeżdżają do mety. Na tym etapie mistrzostw nie możemy sobie pozwolić na żadne tego typu przygody, więc celem numer jeden jest ukończenie rajdu na najwyższej możliwej pozycji w 2WD.

Sponsorami zespołu są: WESEM, właściciel marki NEO, patronat medialny sprawują Radio RMF-FM i wydawnictwo FENIKS MEDIA, a za przygotowanie samochodu odpowiada Race Rent.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij