Jan Chmielewski na Barbórkę z żoną i FUCHSEM

2 grudnia 2013, Sporty samochodowe

Sezon 2013 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski upłynął dla naszego zespołu niezwykle szybko. Możemy cieszyć się kolejnych tytułów w RSMP i z czwartego już zwycięstwa w Citroen Racing Trophy. To był świetny rok, dlatego nie mogło zabraknąć nas w najbliższy piątek i sobotę w Warszawie! Wspaniale byłoby zwieńczyć sezon dobrym wynikiem w 51. edycji Rajdu Barbórka, bo to impreza o bardzo specyficznym smaku, nie mówiąc o nadzwyczajnej popularności i o medialnym rozgłosie. Celem zespołu jest zdobycie w tej prestiżowej stawce takiej pozycji, która pozwoli na zakwalifikowanie się na Karową – tam co roku odbywa się sympatyczne dla wszystkich święto sportu samochodowego!

W 51. Barbórce wystartuje kilku zawodników Automobilklubu Rzeszowskiego, oprócz Janka Chmielewskiego, zobaczymy jeszcze Łukasza Gwiazdę pilotującego Citroena, Pawła Hoffmana w Polonezie 2000 Rally, oraz Arka Siewierskiego jadącego kultowym Fordem Escortem MK1.

Chmielewski Jan przed barbórką 2013Jan Chmielewski: Robert Hundla dostał na Barbórkę atrakcyjną ofertę popilotowania kierowcy w aucie R5, więc z tej propozycji skorzystał, dzięki czemu tegoroczna edycja będzie dla nas absolutnie wyjątkowa. Było to dla mnie bodźcem do namówienia żony na wspólny start, a muszę przypomnieć, że to właśnie wspólnie z Moniką zaczynaliśmy przygodę rajdową. Przyznaję, że od dłuższego czasu nosiłem się z takim pomysłem, więc Barbórka stała się dobrym momentem, by ten plan zrealizować. W tegorocznej edycji Barbórki wystartujemy dzięki naszym stałym sponsorom: REVICO, właścicielowi marki NEO, CHEMOSERVIS-DWORY S.A., WESEM i LEMAR, a także nowemu partnerowi: firmie FUCHS – producentowi środków smarnych, zaś patronat medialny sprawują Radio RMF FM i wydawnictwo FENIKS MEDIA. Serdecznie zapraszam do kibicowania i jak co roku mam nadzieję do spotkania się na Karowej – a jeśli warunki pozwolą, to liczę na poprawienie tam zeszłorocznego czasu.

Monika Chmielewska:  Start w Rajdzie Barbórka to dla mnie nowe wyzwanie, bo choć razem z Jankiem startowaliśmy w rajdach amatorskich, wspólnie dwukrotnie startowaliśmy jako zerówka w Rajdzie Rzeszowskim, czy trzykrotnie podczas Verva Street Racing, to w ostatnim czasie moja obecność na rajdach rangi Mistrzostw Polski ograniczała się głównie do przebywania w parku serwisowym. Dlatego też będzie to nowe, bardzo ciekawe doświadczenie. W tegorocznej edycji imprezy pojawia się kilka nowości takich jak odcinek kwalifikacyjny, OS Rembertów czy serwis obok Stadionu Narodowego, znany nam z wrześniowego Top Gear Live. Nowości na pewno uatrakcyjnią rywalizację zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Cieszę się, że tym razem Barbórkę spędzę w fotelu pilota i mam nadzieję, że dobrze spiszę się w nowej roli. Przede nami bardzo emocjonujący weekend, dlatego z mojej strony duża prośba – trzymajcie za nas kciuki!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij