Jan Chmielewski mówi po Koszycach

19 września 2010, Sporty samochodowe

NEO – PETROELTECH Rally Team: upragnione zwycięstwo!

W końcówce sezonu załoga NEO- PETROELTECH Rally Team postawiła „kropkę nad i”, zwyciężając w klasyfikacji Citroen Racing Trophy oraz w punktacji grupy R w słowackim Rajdzie Koszyce, po raz pierwszy wliczanym do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na dodatek Jan Chmielewski z Robertem Hundlą ukończyli zawody na wysokim 9. miejscu w klasyfikacji generalnej w 7. rundzie RSMP.

Jan Chmielewski:

Jestem niezmiernie szczęśliwy, bo wygraliśmy w naprawdę trudnym rajdzie po ciężkiej walce. Zmieniająca się pogoda powodowała, że oesy były potwornie śliskie. Drugiego dnia podjęliśmy ofensywę i pokonaliśmy polsko-francusko-słowacko-węgierską koalicję. Dotychczasowe drugie miejsca to były sukcesy, ale brakowało nam tego zwycięstwa – dla tej satysfakcji warto było ciężko pracować przez cały sezon. Chciałbym w tym miejscu podziękować naszym sponsorom oraz Citroenowi za stworzenie programu, dzięki któremu mogliśmy się znaleźć w tym miejscu, w którym jesteśmy. Dziękuję także kibicom za wspaniały doping, a wszystkim konkurentom z CRT gratuluję ukończenia tego wyjątkowo ciężkiego rajdu!

Robert Hundla:

W relacji z 36. Rajdu Warszawskiego tygodnik „Auto Świat” napisał, że do tej pory byliśmy ciągle drudzy, ale to może się zmienić w Koszycach. I to były prorocze słowa! Jestem bardzo szczęśliwy z sukcesu jakim dla naszej załogi zakończyła się słowacka eliminacja RSMP. Dwa dni rywalizacji w bardzo ciężkich deszczowych warunkach, oponiarska loteria i trudne słowackie oesy dają nam tym większą satysfakcje z naszego zwycięstwa w CRT oraz grupie R. Cieszę się z świetnego tempa jakie zdołaliśmy utrzymać do ostatnich metrów ostatniego odcinka specjalnego. Dziękuję całemu zespołowi za świetną pracę i zaangażowanie.

Załogę Chmielewski-Hundla wspierają dystrybutor narzędzi marki NEO, PETROELTECH, WESEM, a także Automobilklub Rzeszowski. Patronat medialny sprawuje Radio RMF FM i redakcja magazynu „Eurostudent”.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij