Jan Chmielewski i Jacek Nowaczewski zwyciężyli w kategorii 2WD i klasy 3

28 kwietnia 2015, Sporty samochodowe

Doskonałym wynikiem załogi Jan Chmielewski – Jacek Nowaczewski zakończył się 43. Rajd Świdnicki – Krause, pierwsza tegoroczna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Duet w Citroenie DS3-R3T okazał się najlepszy nie tylko w swojej klasie, ale również w bardzo mocno obsadzonej kategorii 2WD, kończąc przy tym zawody na bardzo wysokim, piątym miejscu w klasyfikacji generalnej Rajdu Świdnickiego.

 Jan Chmielewski: Lepszego początku sezonu nie mogliśmy sobie wymarzyć! Wygraliśmy w zasadzie wszystko, co było do wygrania, zarówno „ośkę” i klasę 3, zdobywając dodatkowo bonusowe punkty za pierwsze miejsce na rozgrywanym po raz pierwszy w RSMP Power Stage’u. Doskonałym uzupełnieniem listy sukcesów z Rajdu Świdnickiego jest piąte miejsce wChmielewski Nowaczewski świdnicki Rajd klasyfikacji generalnej, które stanowi wyrównanie mojego najlepszego dotychczas wyniku w rundzie Mistrzostw Polski. Punkty wywiezione z Gór Sowich są wspaniałą nagrodą za trud, który wszyscy w zespole włożyliśmy w przygotowania do nowego sezonu i w tym miejscu składam ogromne podziękowania dla ekipy mechaników, która zarwała niejedną noc szykując naszego „Deesa” do bezawaryjnej jazdy.  

Jacek Nowaczewski: Nie sposób ukryć radość z jaką wyjeżdżam ze Świdnicy. Mój pierwszy wspólny z Jankiem start w RSMP zakończyłem z życiowym rezultatem. W tabeli wyników wyżej od nas plasują się tylko cztery czteronapędowe „potwory”! Trzeba jednak uczciwie zaznaczyć, że wygrana w tak mocnej stawce 2WD to z pewnością nie „bułka z masłem”. Walka toczyła się na pojedyncze sekundy i każdy błąd mógł kosztować spadek w dół klasyfikacji, a skrócony od tego roku dystans rajdu nie dawał zbyt wielu miejsc do odrobienia takiej straty. Ale chyba o taką właśnie walkę chodzi w tym sporcie, więc z niecierpliwością czekamy na kolejną rundę RSMP, która odbędzie się już za trzy tygodnie. 

Sponsorami zespołu są: WESEM, właściciel marki NEO, Caffaro, Fuchs Oil oraz ZF – właściciel marki Sachs; patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, TVP Kraków i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij