Jan Chmielewski i Michał Majewski przed startem 50. Rajdu Dolnośląskiego.

4 października 2016, Sporty samochodowe

Przed nami przedostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2016. Już w najbliższy weekend areną zmagań najlepszych rajdowych załóg w naszym kraju będzie jubileuszowy, 50. Rajd Dolnośląski. Zawody przez lata zyskały sobie rangę kultowych, nie tylko ze względu na wymagające odcinki specjalne, ale również z powodu wyjątkowego rajdowego klimatu panującego w Kotlinie Kłodzkiej. Lista zgłoszeń liczy 63 pozycję, a szesnasty numer startowy przyznano załodze Jan Chmielewski – Michał Majewski, która przedstawi w Rajdzie Dolnośląskim BMW R+MAXI.

Jan Chmielewski: Rajd Dolnośląski to bez wątpienia jeden z moich ulubionych rajdów, nie tylko dlatego, że zdobyłem tam swój pierwszy tytuł Mistrza Polski. W Kotlinie Kłodzkiej ludzie żyją rajdami, więc czuję się tam miłość i pasję do tego pięknego sportu. Mimo, iż do rozpoczęcia rywalizacji pozostało jeszcze trochę czasu, we mnie kumulują się już wspaniałe emocje. Kiedy dolnoslaski-chmielewski-bmwwyobrażam sobie odliczanie do startu pierwszego odcinka specjalnego i później naszą jazdę w BMW R+ MAXI po takich oesach jak Spalona, czy inne piękne klasyki, jak choćby Międzylesie, to wprost nie mogę się doczekać. Na prawym fotelu naszego samochodu ponownie zasiądzie mieszkaniec Kłodzka – Michał Majewski. Patrząc na prognozy pogody i zapowiadane opady deszczu,  prawdopodobnie czeka nas jazda w trudnych warunkach. Ale ja lubię ciężkie warunki, więc scenariusz deszczowego rajdu wcale mi nie przeszkadza. Ponadto dzięki zaangażowaniu Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej w piątek na koniec odcinka testowego będziemy mogli wykonać przejazd dla wsparcia 11-letniego Szymka. Kto zasiądzie na prawym fotelu BMW przekonamy się już w środę o godzinie 12, bo wtedy zakończy się licytacja na facebookowym profilu Chmielewski Team.

 

Michał Majewski: Korzystając z dłuższego urlopu Grześka, po udanym dla nas Rajdzie Nadwiślańskim, po raz drugi startuję wspólnie z Jankiem. Rajd Dolnośląski to dla mnie domowa impreza, a jeden z odcinków specjalnych kończy się tuż obok mojego domu, więc spodziewam się, że spotkamy na trasie wiele znajomych twarzy. Jeśli chodzi o samo podejście do startu, to ze swojej strony dołożę wszelkich starań, żebyśmy pojechali jak najlepiej. Zapraszam wszystkich do kibicowania naszej załodze! 

 

Partnerami zespołu są: Caffaro, REVICO, Fuchs Oil, WESEM, właściciel marki NEO, Pirelli; patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, TVP 3 Kraków, Collab studio i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij